Városlista
2026. május 27, szerda - Hella

Hírek

2018. Január 05. 17:06, péntek | Belföld
Forrás: mti

Megtalálta a rendőrség az ellopott kecskeméti Kodály-szobrot

Megtalálta a rendőrség az ellopott kecskeméti Kodály-szobrot

Őrizetbe vettek a rendőrök egy férfit, aki beismerte, hogy leszerelte és ellopta a Kodály Zoltánt ábrázoló szobrot a kecskeméti Kéttemplom közből, majd meg is találták az elrejtett alkotást

- közölte a rendőrség a honlapján. A kecskeméti férfi még karácsony első napján hajnalban lopta el az ötven centiméter magasságú bronzszobrot. A rendőrség csütörtökön vette őrizetbe a 37 éves férfit, aki először tagadta a bűncselekményt, de pénteken részletes beismerő vallomást tett.

Az ellopott alkotást egy ingatlan udvarán elrejtve találták meg.



A férfival szemben lopás miatt indított eljárást a Kecskeméti Rendőrkapitányság.

Szervátiusz Tibor Csak tiszta forrásból című alkotását 2016 májusában avatták fel a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem kecskeméti Kodály Zoltán Zenepedagógiai Intézete előtt. A szoborpáros másik tagját, a Bartók Bélát ábrázoló alkotást tavaly szeptemberben lopták el.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 27. 14:00, szerda | Belföld

Magyar Péter felmentette a TEK főigazgatói tisztségéből Hajdu Jánost

Magyar Péter május 27-vel felmentette Hajdu János tábornokot a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatói pozíciójából - tudatta a kormányfő kedd este a Facebook-oldalán.

2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld

Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat

A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.

2026. Május 27. 11:00, szerda | Belföld

Tarr Zoltán: költségvetési biztost kap az MTVA és az NMHH

2026. Május 27. 09:00, szerda | Belföld

Meteorológia: szerdán hevesebb zivatarok lehetnek a nyugati és a keleti határszélen

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki szerdán a Dunántúl nyugati, délnyugati részein és az északkeleti határ közelében - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéséből.