Városlista
2026. május 27, szerda - Hella

Hírek

2022. Február 02. 13:06, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Megkezdődött a családi adó-visszatérítés postai kézbesítése

Megkezdődött a családi adó-visszatérítés postai kézbesítése

Megkezdődött a családi adó-visszatérítés postai kézbesítése szerdán, ezzel elindult Magyarország eddigi legnagyobb egyösszegű családtámogatásának, egyben legnagyobb adócsökkentésének kifizetése

- közölte a családokért felelős parlamenti államtitkár a Facebook-oldalán közzétett videóban.

Zsigó Róbert elmondta, a dolgozó szülők az átlagbér szintjéig kapják vissza a tavaly befizetett személyi jövedelemadójukat (szja), a visszatérítés maximális összege szülőnként elérheti a 809 ezer forintot. Ha mindkét szülő dolgozik és tavaly fizettek szja-t, egyszerűsített közteherviselési hozzájárulást (ekhót) vagy kisadózó vállalkozások tételes adóját (katát), akkor mindketten megkapják a családi adó-visszatérítést - ismertette.

Elmondta azt is, hogy a pénzt kétféleképpen kaphatják meg a szülők: ha a családi pótlékot is postai úton kapják vagy készpénzben kérték az adónyilatkozatban a visszatérítést, akkor a postás kézbesíti majd, egyéb esetben pedig banki átutalással érkezik az összeg február 15-ig.

Azok a szülők is megkapják a pénzt, akik esetleg lekésték a december 31-ei nyilatkozati határidőt, ők az szja-bevallásukban kérhetik majd a családi adó-visszatérítést - tette hozzá.

Zsigó Róbert közölte, a kormány a járvány miatt döntött úgy, hogy újabb támogatással segíti a gyermekes családokat. Az adó-visszatérítésre 600 milliárd forintot szánnak, amit a gazdaság jó teljesítménye tesz lehetővé.

Kitért arra is: az április 3-ai országgyűlési választáson arról is döntenek majd az emberek, hogy a jelenlegihez hasonló családtámogatások megmaradnak, bővülnek-e, vagy ezeket is "beszántja" a baloldal.

Az adó-visszatérítés már a sokadik, gyermekeseket segítő támogatás, adócsökkentés, amelyet a baloldal nem támogat, 2010 óta ugyanis egyetlen új családtámogatást és adócsökkentést sem szavaztak meg - hangoztatta Zsigó Róbert.

Az államtitkár azt is mondta, hogy Márki-Zay Péter, a baloldal miniszterelnök-jelöltje a családi adórendszert és a családi adó-visszatérítést is bírálja, és "ebben az ügyben is össze-vissza beszél".

A baloldal a családpolitikában is vissza akarja hozni a Gyurcsány-korszakot, amikor a legtöbb támogatást elvették a gyerekes családoktól - jelentette ki.

Zsigó Róbert úgy fogalmazott, Magyarországnak a gyerekes családok támogatásában is előre kell mennie, nem hátra.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 27. 14:00, szerda | Belföld

Magyar Péter felmentette a TEK főigazgatói tisztségéből Hajdu Jánost

Magyar Péter május 27-vel felmentette Hajdu János tábornokot a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatói pozíciójából - tudatta a kormányfő kedd este a Facebook-oldalán.

2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld

Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat

A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.

2026. Május 27. 11:00, szerda | Belföld

Tarr Zoltán: költségvetési biztost kap az MTVA és az NMHH

2026. Május 27. 09:00, szerda | Belföld

Meteorológia: szerdán hevesebb zivatarok lehetnek a nyugati és a keleti határszélen

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki szerdán a Dunántúl nyugati, délnyugati részein és az északkeleti határ közelében - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéséből.