Hírek
2023. Augusztus 23. 21:32, szerda | Külföld
Meghalt Prigozsin, miután lelőtték a gépet, amin utazott - Moszkva mellett zuhant le
Tíz halottja van a Moszkvától északra lezuhant magánrepülőgépnek – az orosz polgári légi közlekedési hatóság szerint Jevgenyij Prigozsin is szerepelt az utaslistán – írja több nyugati médium.
Tarjányi Péter szerint gyakran halnak meg balesetben Vlagyimir Putyin orosz elnök ellenfelei, bírálói vagy egyszerűen olyanok, akik nem megfelelően kommunikálnak. "A véletlen katasztrófát nagyon-nagyon-nagyon nagy eséllyel kizárom. Prigozsin fellázadt, és ezért halnia kellett – fogalmazott a biztonságpolitikai szakértő közösségi oldalán.
Mint ismeretes, az orosz oligarcha, a Wagner zsoldoshadsereg vezére korábban fellázadt, és Moszkva felé vezette a seregét.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 10. 09:09, szombat | Külföld
Giorgia Meloni: elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal
Azt hiszem, elérkezett az ideje, hogy Európa beszéljen Oroszországgal a háborúról - hangoztatta Giorgia Meloni olasz miniszterelnök év eleji sajtótájékoztatóján pénteken.
2026. Január 10. 09:08, szombat | Külföld
Vitalij Klicsko felszólította a kijevieket, hogy aki tudja, hagyja el a fővárost
2026. Január 10. 09:03, szombat | Külföld
Az ukrán elnök megerősítette, hogy Oroszország Oresnyik rakétát vetett be
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök megerősítette, hogy Oroszország pénteken Oresnyik típusú rakétát vetett be, és közölte, hogy egy orosz drón megrongálta Katar nagykövetségének épületét Kijevben.
2026. Január 08. 07:36, csütörtök | Külföld
Az Egyesült Államok kilép több tucat nemzetközi szervezetből
Az Egyesült Államok kilép több tucat nemzetközi szervezetből, köztük az ENSZ legtöbb szakosított szervezetéből, bizottságából, testületéből. Erről Donald Trump amerikai elnök írt alá rendeletet szerdán.
