Városlista
2025. október 9, csütörtök - Dénes

Hírek

2018. Október 25. 07:38, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Megdőlt a napi szélrekord a fővárosban

Megdőlt a napi szélrekord a fővárosban

Megdőlt Budapesten a napi szélrekord kedden; 120 kilométer/órás szélerősséget mértek - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat szerdán honlapján.

A korábbi budapesti október 23-ai szélerősség-rekord 73 kilométer/óra volt, amit 2017-ben szintén a János-hegyi műszer regisztrált. Most ugyancsak a János-hegyen mérték a legerősebb 120 kilométer/órás széllökést.

Emellett a hegyi meteorológiai állomásokon is orkánerejű (nagyobb mint 115 kilométer/órás) széllökések voltak.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat szerdára az egész országra elsőfokú figyelmeztetést adott ki a viharos szél miatt. Nagyobb területen elsősorban az Észak-Dunántúlon, a Duna-Tisza közén és a Dél-Alföldön lehetnek 70-90 kilométer/óra körüli lökések. A Mátrában, Börzsönyben és a Bakonyban időnként még a 90-100 kilométer/órát is meghaladhatja a szélsebesség. A nap második felétől lassanként veszít erejéből a szél, és csütörtökön kritériumokat érintő veszélyes időjárási jelenség már sehol sem várható.

Címkék: budapest, rekord, szél

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 09. 14:39, csütörtök | Belföld

Mikor költözhetünk majd az űrbe? És egyáltalán mi értelme volna?

- Indul a 6. MVM Future talk Amit látunk, elérhetjük - ez a hozzáállás mozgatja az űrkutatást is. Közel hetven éve dolgoznak a szakértők azon, hogy egy napon meghódíthassunk más bolygókat. Az asztronautika akár az emberiség fennmaradá

2025. Október 09. 07:40, csütörtök | Belföld

Mol: konstruktív megbeszélés folyt a kőolajszállító Janaf vezetőivel

2025. Október 09. 07:37, csütörtök | Belföld

Máltai szeretetszolgálat: 27 bérlakás létesül felzárkózó településeken Baranyában

Baranyában 27 bérlakás létesül a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Felzárkózó települések (Fete) programjának részeként - közölte a szervezet szerdán az MTI-vel.

2025. Október 08. 07:43, szerda | Belföld

Gál Kinga: az Európai Bizottságnak mennie kell!