Városlista
2025. október 9, csütörtök - Dénes

Hírek

2011. Augusztus 09. 14:41, kedd | Belföld
Forrás: ELTE Társadalomtudományi Kar

Még mindig a hadseregben bíznak a pakisztániak

Még mindig a hadseregben bíznak a pakisztániak

Az Oszama Bin Laden elleni amerikai akció hatására valamelyest csökkenő mértékben ugyan, de még mindig a hadsereg élvezi a legnagyobb bizalmat a pakisztáni lakosság körében az állami szervezetek közül.

 Katonákban igen, politikusokban nem bíznak

Az Abu Dhabi Gallup Center által közzétett kutatás szerint valamelyest csökkent a pakisztáni lakosság hadseregbe vetett bizalma, miután az amerikai haderők sikeresen katonai akciót hajtottak végre Oszama Bin Laden búvóhelyén. A 2011. április végi kutatás szerint a lakosság 86 százalékának bizalmát élvezte a katonaság, míg a május elején végzett lekérdezésnél már 78 százalékot mértek. A csökkenés ellenére még mindig a katonai szervek élvezik a legnagyobb bizalmat az állami intézmények közül.

Az április végén végzett felmérés szerint a pakisztáni lakosság több mint 56-58 százaléka bízik a bíróságokban és a pénzügyi intézményekben, alig harmada fordul bizalommal a rendőrség felé, 28 százaléka bízik a kormányban, és 19 százaléka hisz a választások tisztaságában. A megismételt vizsgálatban csak a kormány iránti bizalomra kérdeztek rá ismét, akkor 31 százalékos támogatottságot mértek a kutatók.

A felmérést végző szakértők szerint a katonaság iránti bizalom ereje annak köszönhető, hogy a hadsereg tagjai a polgári lakossággal együtt élnek, ami egyúttal jól reflektál arra a tényre, hogy a kormány és más polgári intézmények helyzete még mindig mennyire gyenge az országban.

Címkék: felmérés

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 09. 14:39, csütörtök | Belföld

Mikor költözhetünk majd az űrbe? És egyáltalán mi értelme volna?

- Indul a 6. MVM Future talk Amit látunk, elérhetjük - ez a hozzáállás mozgatja az űrkutatást is. Közel hetven éve dolgoznak a szakértők azon, hogy egy napon meghódíthassunk más bolygókat. Az asztronautika akár az emberiség fennmaradá

2025. Október 09. 07:40, csütörtök | Belföld

Mol: konstruktív megbeszélés folyt a kőolajszállító Janaf vezetőivel

2025. Október 09. 07:37, csütörtök | Belföld

Máltai szeretetszolgálat: 27 bérlakás létesül felzárkózó településeken Baranyában

Baranyában 27 bérlakás létesül a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Felzárkózó települések (Fete) programjának részeként - közölte a szervezet szerdán az MTI-vel.

2025. Október 08. 07:43, szerda | Belföld

Gál Kinga: az Európai Bizottságnak mennie kell!