Városlista
2025. október 10, péntek - Gedeon

Hírek

2021. Október 07. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Másodfokú figyelmeztetést is kiadtak a sok eső miatt

Másodfokú figyelmeztetést is kiadtak a sok eső miatt

Másodfokú figyelmeztetést is kiadott a sok eső veszélye miatt csütörtökre az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Az MTI-hez szerdán eljuttatott veszélyjelzésükben azt írták: az esti óráktól egy következő hullámban várható eső, amelyből csütörtök éjfélig ismét nagyobb mennyiségű csapadék lehetséges továbbra is a Dunántúlon, valamint a délnyugati és nyugati megyékben lokálisan 24 óra alatt akár több mint 50 milliméter csapadék is összegyűlhet.

Emiatt csütörtökre Zala megyére adták ki a másodfokú figyelmeztetést. Szintén a nap folyamán várható jelentős mennyiségű csapadék miatt elsőfokú figyelmeztetést adtak ki Baranya, Győr-Moson-Sopron, Somogy, Tolna, Vas és Veszprém megyére.

Az előrejelzés szerint csütörtökön a minimumhőmérséklet 8 és 14 Celsius-fok között alakul. A legmagasabb hőmérséklet 12 és 20 fok között valószínű.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 09. 14:39, csütörtök | Belföld

Mikor költözhetünk majd az űrbe? És egyáltalán mi értelme volna?

- Indul a 6. MVM Future talk Amit látunk, elérhetjük - ez a hozzáállás mozgatja az űrkutatást is. Közel hetven éve dolgoznak a szakértők azon, hogy egy napon meghódíthassunk más bolygókat. Az asztronautika akár az emberiség fennmaradá

2025. Október 09. 07:40, csütörtök | Belföld

Mol: konstruktív megbeszélés folyt a kőolajszállító Janaf vezetőivel

2025. Október 09. 07:37, csütörtök | Belföld

Máltai szeretetszolgálat: 27 bérlakás létesül felzárkózó településeken Baranyában

Baranyában 27 bérlakás létesül a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Felzárkózó települések (Fete) programjának részeként - közölte a szervezet szerdán az MTI-vel.

2025. Október 08. 07:43, szerda | Belföld

Gál Kinga: az Európai Bizottságnak mennie kell!