Hírek
2021. November 06. 10:05, szombat |
Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Már az év végi hajrá előtt is magasan szárnyal az e-kereskedelem
Az ősz első hónapjában ismét a koronavírus előtti időszak bővülési szintjét hozta a kiskereskedelem.
A Központi Statisztikai Hivatal közlése szerint a hazai boltok forgalma az egy évvel korábbihoz képest közel 6 százalékkal nőtt szeptemberben. Az online értékesítésben 2020 után minden bizonnyal újra rekordévet zárnak majd decemberben - összegezte Cseresnyés Péter, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) kereskedelempolitikáért és fogyasztóvédelemért felelős államtitkára.
A minisztérium közleménye emlékeztet arra, hogy a kiskereskedelem teljesítménye 2013 nyarától a világjárvány hazai megjelenéséig, több mint 80 hónapon át, folyamatosan javult. A tavaly áprilisban bekövetkezett drasztikus visszaesést egy szűk esztendő követte. Az idei második negyedévtől azonban minden hónapban növekedést mutatott a statisztika a megelőző év azonos időszakához viszonyítva.
A szektornak szeptemberben sikerült felülmúlnia a forgalom tavaly januári volumenét. A havi bővülésből megint nagyobb részt vállaltak magukra a tartós fogyasztási cikkeket árusító üzlettípusok. Már csak a bútor- és műszakicikk-boltok forgalma marad el a korábbitól - közölték.
Cseresnyés Péter hozzátette: az online és csomagküldő értékesítés 2020-ban lépte túl először az ezermilliárd forintot. Az e-kereskedelem minden jel szerint képes lesz "még egy jókora lapáttal rátenni" a tavalyi teljesítményére. Az idei év első kilenc hónapjában már 927 milliárdnál tart, pedig a legerősebb időszak csak most következik. A webshopok forgalma a legutóbbi tizenegy hónapból hétben haladta meg a korábban soha el nem ért 100 milliárd forintot. Nem lenne nagy meglepetés, ha még idén megdőlne a mintegy 140 milliárd forintos havi csúcs is - jegyezte meg az államtitkár.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 25. 14:00, szerda | Életmód
Pataky Attila: több mint ötven év munkájának elismerése a Petőfi Zenei Életműdíj
Több mint ötven év munkájának elismerése a Petőfi Zenei Életműdíj - mondta Pataky Attila, aki az M1 aktuális csatorna kedd reggeli műsorában beszélt a díjról és a díjátadó gálaestről.
2026. Február 24. 16:00, kedd | Életmód
Szarka Tamás 24 állomásos turnéra indul Otthon vagyunk címmel
Szarka Tamás március közepén 24 állomásos turnéra indul Otthon vagyunk címmel, hogy a magyar kultúrát és tájainkat közelebb hozza a közönséghez.
2026. Február 24. 12:00, kedd | Életmód
Megjelenik a magyarországi autópiacon a kínai Geely márka
Újabb kínai márka jelenik meg a magyarországi újautó-piacon: a Geely modellek értékesítése a tervek szerint márciusban-áprilisban indul el a kereskedéseknél - jelentette be a magyarországi importőr, a Geely Hungary hétfőn.
2026. Február 23. 09:00, hétfő | Életmód
Koncert Plusz címmel indít sorozatot a Pannonhalmi Főapátság
Koncert Plusz címmel indít sorozatot a Pannonhalmi Főapátság, első alkalommal február 27-én várják a közönséget nagyböjti koncertre, monostori sétára és beszélgetésre.
