Hírek
2025. Október 09. 07:37, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Máltai szeretetszolgálat: 27 bérlakás létesül felzárkózó településeken Baranyában
Baranyában 27 bérlakás létesül a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Felzárkózó települések (Fete) programjának részeként - közölte a szervezet szerdán az MTI-vel.
Közleményükben jelezték, hogy eddig a program keretében országszerte 13 vármegyében száz szociális bérlakásba költözhettek be rászoruló családok, Baranyában pedig 27 ingatlanban hoznak létre számukra új, komfortos otthont.
A szeretetszolgálat Baranya vármegyében 9 településen - Hiricsen, Siklóson, Versenden, Cserdiben, Dencsházán, Pécsen, Siklósnagyfalun, Csányoszrón és Komlón - alakít ki bérleményeket, jelenleg a beruházások előkészítése zajlik.
A program indulása, 2024 nyara óta már 212 felnőtt és 144 gyermek kezdhetett új életet a Fete eredményeként, s a már beköltözött száz család jellemzően zsúfolt, akár több család által lakott ingatlant, melléképületet vagy romosodó öreg házat cserélt a korszerű bérleményre.
A bérlők döntő többsége munkaviszonnyal rendelkező alkalmazott, kisebb részük közfoglalkoztatásban áll vagy alkalmi munkával kiegészített rendszeres jövedelemből él - ismertették.
A programot irányító Magyar Máltai Szeretetszolgálat eddig 139 bérlakást alakított ki, többségében használt családi házak teljes felújításával; 192 ingatlanban még tartanak a kivitelezési munkálatok, 261 további épületnél pedig a beruházás előkészítése zajlik.
A fejlesztések megvalósításában más civil szervezetek is közreműködnek, az ő részvételükkel további 63 ingatlanból lesz szociális bérlakás. Az európai uniós támogatásból megvalósuló program 13 vármegye 166 településén létesít ilyen ingatlanokat.
A szociális bérlakásokra valamennyi érintett Fete-település lakói pályázhatnak. Feltétel a rendszeres jövedelem, az időben fizetett bérleti díj és rezsi, valamint a rendben tartott környezet.
A családok öt évig maradhatnak az ingatlanban. Ez idő alatt megerősödhetnek, és megtehetik a következő lépést egy önálló albérletbe vagy saját ingatlanba költözéshez, amihez ugyancsak segítséget nyújt a program. Az öt év leteltével a szociális bérlakásra új pályázatot írnak ki, hogy más családok is lehetőséget kapjanak - olvasható a szervezet közleményében.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 23. 09:33, vasárnap | Belföld
Visit Hungary: csaknem 80 elismerést adtak át a Virágos Magyarország díjátadóján
A Virágos Magyarország megmérettetésén többszáz település 400 pályázata versengett, és az idei, immár 32. díjátadón csaknem 80 elismerést adtak át - közölte a Visit Hungary Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.
2025. November 23. 09:30, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az EU-nak, mint hogy félelemben éljen
A magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az Európai Uniónak, mint hogy félelemben éljen - írta Orbán Viktor kormányfő szombaton az X-en.
2025. November 23. 09:29, vasárnap | Belföld
A havazás miatt számos dunántúli település nem érhető el autóbusszal
A havazás miatt négy dunántúli megye számos települése elérhetetlenné vált autóbusszal szombat estére, a legtöbb Zalában - közölte honlapján a MÁV-csoport.
