Hírek
2019. Február 21. 14:24, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Magyarországon közel 36,3 ezer hektáron van gyümölcsös
Magyarországon 36,3 ezer hektáron termeltek gyümölcsöt 2017-ben, az Európai Unióban (EU) a vizsgált évben közel 1,3 millió hektár földterületet borítottak gyümölcsfák,
amelyek kétharmada Spanyolországban, Olaszországban és Lengyelországban koncentrálódott - közölte az unió statisztikai hivatala (Eurostat) csütörtökön.
A 2017-es adatokat összegző jelentés szerint a magyarországi gyümölcsösökben valamivel több, mint 25 ezer hektáron almafák találhatók, sárgabarack 5,4 ezer hektáron, őszibarack 3,5 hektáron, körte pedig 2,3 hektáron.
Az unió egészében a gyümölcsfákkal beültetett területek a közel 173 millió hektárt kitevő mezőgazdasági birtokok mintegy 1 százalékát foglalták el.
Az EU gyümölcsöseinek valamivel több, mint egyharmada, 37 százaléka almaültetvény volt, amelyek mintegy 473,5 ezer hektáron terültek el. A területek egyötödét, mintegy 20 százalékát narancsfák borították 255,5 ezer hektáron.
A fennmaradó területek 15 százalékán, 190,5 ezer hektáron őszibarackot, 11 százalékban, mintegy 139,6 ezer hektáron mandarint és kisebb citrusféléket termesztettek. A körtefák 100,4 ezer hektáron, a területek 8 százalékán nőttek. Sárgabarackfák az unió gyümölcsöseinek 8 százalékát kitevő 75,7 ezer hektárt borítottak, a citromligetek 60,1 ezer hektárt, az összes gyümölcsterület 5 százalékát foglalták el.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 23. 09:33, vasárnap | Belföld
Visit Hungary: csaknem 80 elismerést adtak át a Virágos Magyarország díjátadóján
A Virágos Magyarország megmérettetésén többszáz település 400 pályázata versengett, és az idei, immár 32. díjátadón csaknem 80 elismerést adtak át - közölte a Visit Hungary Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.
2025. November 23. 09:30, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az EU-nak, mint hogy félelemben éljen
A magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az Európai Uniónak, mint hogy félelemben éljen - írta Orbán Viktor kormányfő szombaton az X-en.
2025. November 23. 09:29, vasárnap | Belföld
A havazás miatt számos dunántúli település nem érhető el autóbusszal
A havazás miatt négy dunántúli megye számos települése elérhetetlenné vált autóbusszal szombat estére, a legtöbb Zalában - közölte honlapján a MÁV-csoport.
