Városlista
2026. július 27, hétfő - Olga

Hírek

2021. December 17. 07:00, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Magyarországon is vizsgálhatják a vakcinák hatásosságát az omikronnal szemben

Magyarországon is vizsgálhatják a vakcinák hatásosságát az omikronnal szemben

A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) Nemzeti Biztonsági Laboratóriumában is izolálták a koronavírus omikron variánsát, aminek azért van jelentősége,

mert ezzel megnyílt az út a vakcinák hatásosságának magyarországi vizsgálatára az új mutánssal szemben - közölte az NNK csütörtökön az MTI-vel.

A közlemény szerint mostantól a területi laborok számára is elérhetővé válik a vírusmutáció nem mesterséges kontrollja, így biztosított a vírusmutáció pontosabb azonosítása.

A vírustenyészetet a magyar vakcina fejlesztésébe és a vírusellenes szerek tesztelésébe is bevonják - fűzték hozzá.

"A sikerhez nagymértékben hozzájárult, hogy az NNK partnereivel együtt folyamatosan szekvenálja és nyomon követi a Magyarországon jelen lévő vírusvariánsokat" - írták.

A közlemény szerint a variánskövetésből származó adatokkal már pontosabban meghatározható, hogy melyik mintából kell elvégezni a speciális laboratóriumi hátteret és szaktudást igénylő vírusizolálást és felszaporítást.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 26. 14:00, vasárnap | Belföld

Hegedűs Zsolt: szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai

Szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai - közölte Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter szombaton a Facebook-oldalán.

2026. Július 26. 11:00, vasárnap | Belföld

Sonnevend Pál egyetemi tanárt jelöli alkotmánybírónak a Tisza-frakció

Sonnevend Pál egyetemi tanárt jelöli alkotmánybírónak a Tisza-frakció - jelentette be Facebook-oldalán Bujdosó Andrea, a képviselőcsoport vezetője szombaton.

2026. Július 26. 09:34, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: a Fidesz ellenállási politikát hirdet a Tisza által épített önkényuralmi rendszerrel szemben

A Fidesz ellenzéki politika helyett ellenállási politikát hirdet a szabadság új, széles koalíciójának megteremtése érdekében a Tisza Párt által épített önkényuralmi rendszerrel szemben

2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél

Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.