Hírek
2022. Február 13. 12:02, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Lópihentető állomás épül uniós támogatással Hajdú-Bihar megyében

A Hajdú-Bihar megyei Vámospércsen lópihentető állomás épül uniós támogatással - közölte a beruházó cég az MTI-vel.
A Horse Trans Cargo Kft. 209,28 millió forint támogatást nyert a projektre, amely a szükséges eszközök beszerzését, valamint egy alkalmazott informatikai képzését is magában foglalja. A több mint 298 millió forint összköltségű beruházás a tervek szerint 2023 augusztusában érhet véget - írták.
A Horse Trans Cargo Kft. professzionális lószállítással foglalkozik, ügyfelei lótulajdonosok és szállíttatók. A társaság vállal egyedi fuvarokat és hetente indít autót gyűjtőfuvarozással is.
A cégnek azért van szüksége újabb telephelyre a közlemény szerint, mert a másikat kínai karanténállomássá minősítették át, így ott a Kínából érkezett lovakat lehet pihentetni. Az EU-ból érkező állatok az új állomásra kerülhetnek.
Az előírások alapján lovat egyszerre 24 óránál tovább nem szabad szállítani, majd legalább 9 órát pihentetni kell őket, de jóval hosszabb időre is megszakadhat az utaztatás - indokolták a beruházást.
A cég az MTI kérdésére közölte, hogy hetente általában 5-15 lovat fogadnak. A pihentetés hossza a szállítási szabályok mellett függhet egyebek között a hatósági iratok vagy állatorvosi vizsgálatok elkészültétől vagy a sofőrök kötelező pihenési idejétől is. Előfordul, hogy az eladó állítja meg a szállítást, mert nem kapta meg a ló vételárát. A Hajdú-Bihar megyei állomás legfontosabb útirányai közé Belgium, Bulgária, Franciaország, Hollandia, Olaszország, Románia, Spanyolország, Törökország tartozik - tették hozzá.
A 2003-ban létrehozott Horse Trans Cargo Kft. 2020-ban 24 alkalmazottat foglalkoztatott a nyilvános beszámoló szerint. A cég ekkor több mint 683 millió forint nettó árbevétellel, és csaknem 123 millió forint adózott eredménnyel zárt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 09. 14:39, csütörtök | Belföld
Mikor költözhetünk majd az űrbe? És egyáltalán mi értelme volna?
- Indul a 6. MVM Future talk Amit látunk, elérhetjük - ez a hozzáállás mozgatja az űrkutatást is. Közel hetven éve dolgoznak a szakértők azon, hogy egy napon meghódíthassunk más bolygókat. Az asztronautika akár az emberiség fennmaradá
2025. Október 09. 07:40, csütörtök | Belföld
Mol: konstruktív megbeszélés folyt a kőolajszállító Janaf vezetőivel
2025. Október 09. 07:37, csütörtök | Belföld
Máltai szeretetszolgálat: 27 bérlakás létesül felzárkózó településeken Baranyában
Baranyában 27 bérlakás létesül a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Felzárkózó települések (Fete) programjának részeként - közölte a szervezet szerdán az MTI-vel.