Hírek
2017. December 19. 07:19, kedd |
Külföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció
Lezuhant egy lengyel harci repülőgép

Lezuhant Varsó közelében a lengyel légierő egy MiG-29 típusú harci repülőgépe, a pilóta azonban katapultált és túlélte a balesetet - közölte hétfőn este a lengyel média.
A TVP Info közszolgálati hírtelevízió szerint az orosz gyártmányú gép a lengyel főváros közelében fekvő Minsk Mazowiecki katonai repülőterére tért vissza, amikor a légi irányítók elveszítették a kapcsolatot a pilótával.
A MiG-29-es balesetéről szóló hírt eredetileg a gép után kutató lengyel tűzoltóság szóvivője erősítette meg a közszolgálati hírtelevíziónak és a PAP hírügynökségnek.
Az RMF FM kereskedelmi rádió később arról számolt be, hogy a lángoló gépet a tűzoltók és a mentőakcióhoz csatlakozó erdészek találták meg Minsk Mazowieckitől mintegy 15 kilométerre.
A balesetről a nemzetvédelmi minisztérium hivatalos közleményt is kiadott, amely szerint a pilóta nincs életveszélyben, a baleset okait vizsgálják.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 21. 08:01, csütörtök | Külföld
Izraeli hadsereg: megkezdődött a Gázaváros elleni hadművelet előkészítő szakasza
Izrael megkezdte a Gázaváros ellen tervezett hadműveletének első lépéseit - jelentette be szerdán Efi Defrin, az izraeli hadsereg (IDF) katonai szóvivője újságíróknak nyilatkozva.
2025. Augusztus 20. 09:14, szerda | Külföld
Donald Trump: a Krím visszaszerzése és a NATO-tagság lehetetlen, de biztonsági garanciákra számíthat Ukrajna
2025. Augusztus 19. 07:48, kedd | Külföld
Donald Trump: elérhetővé vált egy békemegállapodás
Elérhetővé vált egy békemegállapodás az ukrajnai háború lezárására - közölte hétfőn Donald Trump amerikai elnök európai vezetőkkel és a NATO főtitkárával tartott megbeszélésének sajtónyilvános részén.