Városlista
2025. augusztus 21, csütörtök - Sámuel

Hírek

2020. Október 18. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: MTI/Vajda János

Levonulóban van az árhullám a borsodi folyókon

Levonulóban van az árhullám a borsodi folyókon

Levonulóban van az árhullám a borsodi folyókon - közölte az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) szombaton az MTI-vel.

Közleményükben azt írták: az előrejelzések szerint szombaton még várható területi átlagban csekély mennyiségű csapadék, majd egy csapadékmentes időszak veszi kezdetét.

A Sajón Sajópüspökinél a csütörtök reggeli 390 centiméteres tetőzést követően megindult apadás üteme az újabb kisebb esők hatására mérséklődött, szombat reggel 8 órakor 321 centiméteres vízállást mértek.

Sajószentpéternél a folyó péntek éjszaka a 2010-es rekordot megközelítő 401 centiméteres vízállással tetőzött, szerda reggel 7 órakor azonban már csak 355 centiméteres vízállást mértek.

Felsőzsolcánál péntek este 406 centiméterrel tetőzött a Sajó, szombat reggel 8 órakor 400 centimétert mértek.

A folyón, mivel a következő napokban nem várható számottevő mennyiségű csapadék, folytatódik az apadás - írták.

A tájékoztatás szerint a Bódván Hídvégardónál a csütörtök reggel 6 órai 251 centiméteres tetőzés után szombat reggel 8 órakor 188 centiméteres vízállást mértek. Szendrőn tart még a hosszan elhúzódó tetőzés, szombat reggel 8 órakor 220 centimétert mértek, az elmúlt hat órában három centiméterrel emelkedett a vízszint, de már csak csekély emelkedés várható az OVF szerint.

A Hernád Hidasnémetinél csütörtökön 400 centiméterrel tetőzött, azóta viszonylag ütemesen apad. Szombat reggel 8 órakor 268 centiméteres vízállást mértek. Gesztelynél még árad a folyó, szombat reggel 8 órakor 390 centiméteres volt a vízállás, a tetőzés szombaton 415 centiméter körül várható - áll a közleményben.

Az Ipolyon Ipolytarnócnál a csütörtök déli 374 centiméteres tetőzés óta egy pénteki megingást követően újra csökken a vízszint, szombat reggel 8 órakor 313 centiméteres vízállást mértek. Nógrádszakálnál péntek éjjel egy újabb kisebb 310 centiméteres tetőzés alakult ki, a lejjebb lévő folyószakaszokon a vízjárást a szlovák oldali mellékvízfolyásokon kialakult árhullámok beérkezési üteme határozza meg, a vízszintek mindenhol elmaradnak az első fokú értékektől - írták.

Tájékoztatásuk szerint a csapadék a Bodrog vízgyűjtőjét is érintette, a magyar szakaszon az első fok szintje alatti vízállások kialakulása várható.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 21. 08:05, csütörtök | Belföld

Ilyen volt az augusztus 20-i tűzijáték

2025. Augusztus 21. 08:03, csütörtök | Belföld

Fehér Ház: sok helyszín szerepel a lehetőségek között a Putyin-Zelenszkij találkozó megtartására

Budapest is felmerült a lehetséges helyszínek között.

2025. Augusztus 20. 08:39, szerda | Belföld

Augusztus 20. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt

Katonai tiszteletadás mellett, Sulyok Tamás köztársasági elnök jelenlétében felvonták Magyarország nemzeti lobogóját az augusztus 20-i állami ünnepen, szerda reggel a Parlament előtti Kossuth Lajos téren.

2025. Augusztus 19. 07:53, kedd | Belföld

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre - közölte a közlekedési vállalat az MTI-vel hétfőn.