Hírek
2013. Szeptember 08. 16:40, vasárnap |
Kék hírek
Forrás: police.hu
Letartóztatásban a befolyással üzérkedők
Egy vagyont kértek és kaptak, letartóztatásba kerültek.
Az illetékes Bíróság 2013. szeptember 7-én elrendelte annak a házaspárnak az előzetes letartóztatását, amelynek tagjait befolyással üzérkedés bűntette és más bűncselekmények elkövetésének megalapozott gyanúja miatt vett őrizetbe 2013. szeptember 5-én a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda.
A jelenleg rendelkezésre álló adatok szerint a gyanúsítottak egy magánszemélyt kerestek meg azzal az ajánlattal, hogy magas beosztású ismerőseik közreműködésével 300.000 euró, 500.000 dollár és 250 millió forint fejében az ellene folyamatban lévő büntetőeljárásból kivonják. A megkeresett magánszemély kifizette a kért összeget.
A Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai - mint arról korábban beszámoltunk - 2013. szeptember 5-én jelentős mennyiségű készpénzt, hamisnak látszó ügyészségi bélyegzőket és előzetes letartóztatás elrendeléséről szóló ügyészségi indítványokat foglaltak le a házaspár budapesti otthonában. A házkutatást követően a 41 éves nőt és 60 éves férjét a rendőrség elfogta, előállította, majd őrizetbe vette.
A rendelkezésre álló személyi és tárgyi bizonyítékok alapján a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda előterjesztést tett a gyanúsítottak előzetes letartóztatásának indítványozására, az előterjesztésnek az illetékes ügyészség helyt adott. Az illetékes Bíróság 2013. szeptember 7-én elrendelte a házaspár előzetes letartóztatását.
Az ügyben a további eljárást a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda folytatja le.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 05. 09:13, vasárnap | Kék hírek
Hárman meghaltak, ketten megsérültek, amikor fának csapódott egy autó Kiskunfélegyháza közelében
Hárman meghaltak, ketten pedig súlyosan megsérültek, amikor fának csapódott egy autó szombatra virradóra Kiskunfélegyháza térségében, egy alsórendű úton
2026. Április 03. 12:00, péntek | Kék hírek
Letartóztatták a férfit, aki megölte a feleségét Győrben
A Győri Járásbíróság elrendelte annak a férfinak a letartóztatását, aki megölte a feleségét Győrben szerda reggel - tudatta a járásbíróság döntését a Győri Törvényszék csütörtökön az MTI-vel.
2026. Március 30. 12:00, hétfő | Kék hírek
Évtizedekkel ezelőtt ellopott grafika került elő
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) a napokban adta vissza a műalkotást a Balatoni Múzeumnak.
2026. Március 28. 10:22, szombat | Kék hírek
Ajánljon ön is helyszínt a 2026-os Speedmaratonhoz!
A rendőrség 24 órás sebességellenőrzést tart a lakosság által javasolt helyszíneken.
