Hírek
2013. Július 03. 11:30, szerda |
Helyi
Forrás: MTI
Lemondott a TakarékBank elnök-vezérigazgatója

Lemondott tisztségéről a TakarékBank elnök-vezérigazgatója július 2-án, Csicsáky Péter munkaviszonya közös megegyezéssel történő megszüntetését kezdeményezte, melyet a bank felügyelő bizottsága kedden elfogadott.
A bank a lemondás okát nem indokolta. A közlemény szerint az elnök-vezérigazgatói munkakörhöz nevesített feladatok és funkciók ellátásával Szabó Levente vezérigazgató-helyettest bízta meg a felügyelő bizottság.
Csicsáky Péter 1994-ben csatlakozott a TakarékBankhoz, 2001-től töltött be vezérigazgatói, majd 2010-től elnök-vezérigazgatói pozíciót. Az Országgyűlés múlt hét csütörtökön fogadta el a szövetkezeti hitelintézetek integrációjáról szóló törvényjavaslatot, amelyet két nappal korábban nyújtott be a kormány.
A törvény elfogadása miatt a 105 tagot tömörítő Országos Takarékszövetkezeti Szövetség (OTSZ), amelynek központi bankja a TakarékBank, jogorvoslatért a köztársasági elnökhöz fordult. A szövetség szerint az integrációs törvény több ponton súlyosan sérti az Alaptörvény egyes rendelkezéseit, valamint a takarékszövetkezeti közösség érdekeit.
Még a törvény elfogadása előtt Demján Sándor az OTSZ elnökeként levelet írt Orbán Viktornak, arra kérve a kormányfőt, hogy vonja vissza a takarékszövetkezetek integrációjáról szóló törvényjavaslatot, és kezdeményezzen azonnali konzultációt a szövetkezetek képviselőivel. Az Origo birtokába került, június 26-i keltezésű levélben - amelyet az OTSZ elnökségének tagjai és ügyvezetője is aláírtak - Demján Sándor azt írta: a takarékszövetkezetek megdöbbenéssel értesültek arról, hogy a kormány lényegében titokban, minden érdemi előzetes egyeztetés nélkül, rendkívüli sürgősségi tárgyalást kérve beterjesztette a törvényjavaslatot. Demján szerint ez ellentétes azokkal a tárgyalásokkal, amelyek az MFB és a takarékszövetkezeti vezetők között zajlottak akkor, amikor a Takarékbank kisebbségi tulajdonának állami átvételéről tárgyaltak, és azzal is szembe megy, amit korábban Orbán Viktor jelzett a takarékszövetkezetek jövőjéről.
A kivételes sürgős eljárásban megtárgyalt jogszabály célja a takarékszövetkezeti szektor átalakítása, amelyet a törvény preambuluma szerint az indokol, hogy a szektor tőkeellátottsága alacsony, szervezettsége és szolgáltatási szintje nem megfelelő, és félő, hogy jelenlegi formájában nem lesz hosszú távon működőképes.
Az átalakítás során az állam fontos tulajdonosi pozíciót szerez, amit a szektor átalakítására, professzionalizálására és átszervezésére fordít, majd pozícióit megfelelő időn belül értékesíteni kívánja. A kormány az újjászervezésre 100 milliárd forintot biztosít.
A törvény hatályba lépésének napján létrejön a Szövetkezeti Hitelintézetek Integrációs Szervezete, amelynek tagja a szövetkezeti hitelintézet, a Takarékbank Zrt., valamint az MFB. A Takarékbank Zrt. alaptőkéje legalább 3 milliárd 389 millió 704 ezer forint, a bankban a Magyar Posta törzsrészvény jegyzésével szerez tulajdont.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Április 17. 07:45, csütörtök | Életmód
Nébih: biztonságos és kiváló minőségű a magyar hús
A szigorú élelmiszerlánc-felügyeleti hatósági rendszer, benne a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) is garantálja, hogy kizárólag biztonságos magyar hús kerülhet a lakossághoz a húsvéti ünnepekre készülve is
2025. Április 17. 07:44, csütörtök | Külföld
Egy politikai múlttal nem rendelkező orvos lett Szerbia új miniszterelnöke
Megválasztotta Szerbia új kormányát az ország parlamentje szerdán, az új miniszterelnök a politikai múlttal nem rendelkező Djuro Macut endokrinológus lett.