Hírek
2018. Augusztus 26. 16:59, vasárnap |
Külföld
Forrás: mti - fotó:pixabay
Lelőttek egy rendőrt a Forma-1-es Belga Nagydíj helyszínén
Lelőttek egy rendőrt vasárnapra virradóra a Forma-1-es Belga Nagydíj helyszínén, a vallóniai Spában - jelentette a helyi média.
A La Libre Belgique című hírportál beszámolója szerint a rendőrt egy közúti rutinellenőrzés során lőtték agyon éjszaka a település központjában. A 38 éves férfi társa nem sebesült meg, és elmondta, hogy hárman ültek az autóban, amelyből rájuk lőttek.
A történtek pontos részletei egyelőre nem ismertek, a hatóságok az ügyben vizsgálatot indítottak. A belga hírügynökség arról számolt be, hogy rendbontáshoz riasztották a hatóságokat, miután egy holland csoport tagjait nem engedték be egy bárba. A kiérkező rendőrök ellenőrizni akarták az autójukat, a férfiak egyike azonban rájuk lőtt.
Médiajelentések szerint egy gyanúsítottat, egy holland állampolgárságú férfit már őrizetbe vettek.
"Dráma Spában. Őszinte részvétem a férfi hozzátartozóinak. A helyi rendőrség munkatársai számíthatnak a támogatásomra" - írta Jan Jambon belga belügyminiszter a Twitteren.
A 44 körös Belga Nagydíj vasárnap 15 óra 10 perckor kezdődött.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 23. 09:29, vasárnap | Külföld
Donald Trump szerint létezik a békéhez vezető út Ukrajnában, amelyet az ukrán elnöknek kell elfogadnia
2025. November 22. 08:54, szombat | Külföld
Volodimir Zelenszkij: Ukrajna vagy kulcsfontosságú partnerét, vagy a méltóságát veszítheti el
2025. November 22. 08:50, szombat | Külföld
Donald Trump csütörtökig adott határidőt Kijevnek, hogy elfogadja az amerikai béketervet
2025. November 21. 07:26, péntek | Külföld
Az ukrán elnök hivatalosan átvette az amerikai béketervet
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök hivatalosan átvette az Egyesült Államok tervezetét, amely az amerikai fél értékelése szerint előmozdíthatja a háború diplomáciai úton történő lezárását
