Hírek
2018. Június 20. 08:42, szerda |
Belföld
Forrás: forrás: M1 Híradó
Lebukott egy drogdíler rendőr a fővárosban
A tiszthelyettes, aki a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) közlekedésrendészetének munkatársa volt, egy bevásárlóközpont mélygarázsában árulta a drogot. Az ügyészség vádat emelt ellene, akár nyolc évet is kaphat.
Volt kollégái véletlenül buktatták le a BRFK Közlekedésrendészeti Főosztályának egyik munkatársát tavaly februárban Újpesten. Közúti ellenőrzésre állítottak meg egy autót. A kocsiban marihuánát találtak, amikor kiderült, hogy a sofőr nem sokkal az ellenőrzés előtt vette a közlekedésrendészet egyik, nemrég leszerelt főtörzsőrmesterétől.
A drogot egy XVI. kerületi családi ház tetőterében termesztették. A 30 tőből álló ültetvényen havonta többször szüreteltek.
A rendőrnek egyetlen, állandó vevője volt, egy díler, akivel mindig ugyanott, az egyik budapesti bevásárlóközpont mélygarázsában találkozott. Az ügyészség most vádat emelt a három drogterjesztő ellen.
A nyomozás adatai szerint a rendőr két év alatt több mint tíz kiló marihuánát adott el.
A rendőr egyébként csak volt rendőr, hiszen lebukása előtt nem sokkal leszerelt a testülettől. A vádiratban szereplő bűncselekmények büntetési tétele az ő esetében nyolc évig, az elsőrendű vádlott esetében pedig húsz évig terjedő szabadságvesztés.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására
A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
