Városlista
2025. május 16, péntek - Botond, Mózes

Hírek

2016. Október 03. 07:27, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Kvótareferendum - 269 településen volt 100 százalék a \"nem\" szavazatok száma

269 olyan település volt a vasárnapi népszavazáson, ahol az érvényes voksokból száz százalék volt a \"nem\" szavazatok aránya. Ebből ötvenöt településen érvénytelen szavazat sem született.

A 269 település túlnyomó többsége kistelepülés, két olyan van közöttük, ahol a választópolgárok száma meghaladja az ezret: a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Tiszabőn 939-en szavaztak "nemmel", a Pest megyei Makádon pedig 439 "nem" szavazat született.

Az "igenek" száma egyetlen településen sem előzte meg a "nemekét", arányaiban a legtöbb "igen" szavazat (21,74 százalék) a Baranya megyei Pettenden volt. Itt 46,08 százalékos részvétel mellett (47-en szavaztak) 10 "igen", 36 "nem", illetve 1 érvénytelen szavazat volt. Sehol máshol nem volt 20 százalék fölött az "igenek" száma.

Arányaiban a legtöbb érvénytelen szavazat a Zala megyei Hernyéken született: itt a szavazásra jogosult 72 választópolgárból 6-an szavaztak érvénytelenül, ez 20,69 százalék.

Sehol máshol nem volt 20 százalék feletti az érvénytelen szavazatok száma.

A statisztikák szerint a 3177 településből, illetve budapesti kerületből 1428-ban 50 százalékos vagy afeletti volt a részvétel.

Egyetlen településen volt 100 százalékos a részvétel, a Zala megyei Iborfián, itt mind a tíz választásra jogosult lakos elment szavazni. Ezt követi 94,74 százalékkal a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Tornakápolna, ahol a 19 választásra jogosultból 18-an járultak az urnákhoz.

Több településen nem volt 90 százalék feletti részvétel.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 16. 09:10, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: százmilliárd forintos budapesti beruházást jelentett be a BYD

Mintegy százmilliárd forint értékű beruházást jelentett be a BYD kínai autógyártó, amelynek keretében a cég a magyar fővárosba telepíti az európai vállalati és fejlesztési központját

2025. Május 16. 09:08, péntek | Belföld

Czomba Sándor: elérhető a 85 százalékos foglalkoztatási arány

Magyarország elérheti a 85 százalékos foglalkoztatási arányt 2030-ra - mondta Czomba Sándor csütörtökön Budapesten, a WHC Csoport és az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány konferenciáján.

2025. Május 16. 09:04, péntek | Belföld

Orbán Viktor: a jövő autóit is Magyarországon fogják gyártani

A BYD gyárral kötött mostani megállapodás azt jelenti, hogy a jövő autóit is Magyarországon fogják gyártani

2025. Május 15. 07:11, csütörtök | Belföld

Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség területvédelmi ezredeinek katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda Bakonykútiban

Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség négy területvédelmi ezredének kijelölt tartalékos katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda a Fejér vármegyei Bakonykútiban található lőtéren, a gyakorlat a Valiant Panther 2025 nevet viseli