Hírek
2013. Június 25. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: orientpress
Küldik a számlát a trafikosoknak - milliárdos bevétel a koncessziós díjból
Hamarosan számlázza a trafikosoknak a koncessziós díjat a Nemzeti Dohánykereskedelmi Nonprofit (NDN) Zrt. Mintegy 5400 trafiknak kell most fizetnie, de további 1400 településre fut még kiírt pályázat. Ráadásul a trafikosoknak minden évben kell fizetniük, a koncessziós szerződés pedig 20 évre szól - írja a Világgazdaság.
Az esedékes koncessziós díj határidőben történő hiánytalan megfizetésének elmulasztása a koncessziós szerződés azonnali hatályú felmondását vonhatja maga után. Persze a trafikosoknak lesz miből fizetni, hiszen július 15-étől kell alkalmazni a 10 százalékos árrésszabályt, ami bőséges nyereséggel kecsegtet.Szép összeg fog összegyűlni az NDN számláján, ugyanis kétezer fős településig 100 ezer forint, tízezer fős településig 160 ezer forint, tízezer fő feletti településen 200 ezer, míg Budapesten és a megyeszékhelyeken 240 ezer forint a koncessziós díj. Így bőven 1 milliárd forint felett lehet majd az NDN bevétele.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 10. 13:00, kedd | Belföld
Hankó Balázs: indul a három az egyben képzés, összekapcsoljuk a technikumokat és az egyetemeket
2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld
Orbán Balázs: az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között
Orbán Balázs szerint az európai politikában jelentős különbség alakult ki a politikai elit és a hétköznapi emberek elképzelései között.
2026. Február 10. 07:25, kedd | Belföld
Koncz Zsófia: közös ügyünk, hogy a magyar családok erősek legyenek a jövőben is
2026. Február 09. 12:00, hétfő | Belföld
MNB: a bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődött a tartalékok szerepe
A bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődnek a stabilitást erősítő tényezők, így a tartalékok szintje is, amely Magyarországon történelmi csúcson, 56 milliárd euró fölött van
