Hírek
2011. Augusztus 22. 07:13, hétfő |
Külföld
Forrás: OrientPress
Kitört az Etna

Európa legmagasabb tűzhányójából, az Etnából 3 órán keresztül ömlött a láva és hamufelhőt lövellt a magasba. Lakott terület nem volt veszélyben, de Catania repülőterén fennakadásokat okozott a hamu: több járat késett.
Mint az utóbbi alkalmakkor, most is a tűzhányó délkeleti oldalán egy nagyon aktív kráterből dőlt az izzó láva és indult el több folyamban is lefelé az amúgy lakatlan területen - közölte a Híradó.
A hamufelhő fennakadásokat okozott Catania repülőterének működésében. Bár nem kellett lezárni a légikikötőt, több járat késéssel indult, illetve érkezett- tájékoztatott az Inforádió.
A 3322 méter magas Etna működése rendszeresnek mondható, idén már kilencszer tört ki.
OririentPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 09. 07:42, csütörtök | Külföld
Andrej Babis: az ANO kormánya a jövőben állami pénzből nem szállít fegyvereket Ukrajnának
Amennyiben az Elégedetlen Polgárok Akciója (ANO) tagja lesz a jövőbeni kormánynak, Csehország az állami költségvetésből már nem ad pénzt Ukrajnának fegyverekre
2025. Október 05. 09:20, vasárnap | Külföld
Cseh választások - Andrej Babis egypárti kormány létrehozására készül
2025. Október 03. 07:02, péntek | Külföld
Vlagyimir Putyin: Oroszország meggyőző választ fog adni Európa militarizálódására
Oroszország válasza Európa militarizálódására nagyon meggyőző lesz - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök csütörtökön Szocsiban, a Valdaj nemzetközi vitaklub tanácskozásán.
2025. Október 03. 07:02, péntek | Külföld
Scotland Yard: terrorcselekmény volt a manchesteri zsinagógánál elkövetett támadás
Terrorcselekménynek nyilvánította a rendőrség a manchesteri zsinagógánál csütörtökön, jóm-kipúr napján elkövetett késeléses és gázolásos támadást, amelyben ketten meghaltak, többen súlyosan megsérültek.