Hírek
2011. Október 06. 07:17, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Kisebb lakásért cserébe kamattámogatásos hitel
Hamarosan a kormány elé kerül a devizahitelesek megsegítését szolgáló kamattámogatási rendszer – ez derül ki Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter írásbeli kérdésre adott válaszából.
A kormány pénzügyi felelőse azt írja, hogy az új kamattámogatást a tervek szerint a 90 napon túli késedelemben álló hiteladós igényelheti majd kisebb, alacsonyabb értékű lakás megvásárlása esetén.
A támogatást 5 évre lehet majd igénybe venni, a mértéke az első évben a referenciának tekintett állampapírhozam 50 százaléka lenne, amely majd fokozatosan lecsökkenne 30 százalékra.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 25. 11:00, hétfő | Belföld
Ukrajnai háború - Orbán Anita: A Kijev elleni orosz támadás újabb borzalmas emlékeztető a háború áldozataira
Oroszország éjszakai, brutális támadása Kijev ellen újabb borzalmas emlékeztető arra, hogy milyen emberi áldozatokkal jár ez a háború - írta vasárnap Orbán Anita magyar külügyminiszter az X közösségi oldalán.
2026. Május 25. 08:36, hétfő | Belföld
Kánikulával indul a hét, majd lehűlés érkezik
Kánikulával indul május utolsó hete, a hőmérséklet csúcsértéke meghaladhatja a 30 Celsius-fokot.
2026. Május 25. 08:35, hétfő | Belföld
Magyar Péter: mit keres még Gulyás Gergely a Parlamentben?
Vajon mit keres még Gulyás Gergely a Parlamentben? - tette fel a kérdést a miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap.
