Hírek
2011. Július 20. 07:21, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress
Kínai résztulajdonos a Malévban?
A Hainan Airlines (HNA) iparági hírek szerint erősen gondolkodik azon, hogy bevásárolja magát a Malévba.
Ha az üzlet megvalósul, ő lesz az első kínai légiközlekedési cég, akinek európai érdekeltsége lehet. A vállalat elnöke viszont a múlt héten azt mondta: inkább egy másik légitársaságot alapítanának hazánkban.
A dolog komolyságát jelzi, hogy a HNA szándéknyilatkozatot írt alá magyar partnerével a kapcsolatok elmélyítéséről. Ez azonban nem előzmény nélküli: a kínai vállalatnál már 2004-ben is felmerült lehetőségként, hogy tulajdont szereznek a magyar vállalatban, de akkor ezt elvetették. Az indokok között szerepelt a – szerintük – komoly pénzügyi kockázat és a szűk európai hálózat is – írta az ATWOnline légyügyi hírportál.
Információk szerint a HNA küldöttséget indított a magyar fővárosba, de mindennek ellenére a nyilatkozat aláírására még 4-5 hónapig mindenképpen várni kell.
A közeledést nem lehet nem észrevenni: június 25-én a Demján-csoport és HNA Group fejlesztési megállapodást kötött. Ez érinti a logisztikát, a repteret, a légiközlekedést, az ingatlanokat, a hoteleket-bevásárlóközpontokat, a közlekedési infrastruktúrát és a pénzügyi szolgáltatásokat is. Fellegi Tamás július 5-én pedig úgy nyilatkozott: keresik a megfelelő befektetőt a Malévnak, a tárgyalások jól haladnak, de néhány probléma még megoldásra vár.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 23. 07:14, péntek | Belföld
Enyhít szorításán a fagy és többfelé várható csapadék a hétvégén
2026. Január 23. 07:14, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: nem tartozik Ukrajnára, hogy mire költjük magyar adófizetők pénzét
2026. Január 23. 07:09, péntek | Belföld
Orbán Viktor: Magyarország ott van a Béketanács alapítói között
Ma Davosban az amerikai elnök egy új kezdeményezést indított útjára. Béketanácsnak hívják. Magyarország ott van az alapító országok között, mert Magyarországnak békére van szüksége, hogy fejlődni tudjon
2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be
Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.
