Hírek
2016. Október 21. 07:59, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Kétezernél több védett madár tetemét találták meg Zalában egy román autóban

Több mint 50 millió forintot ér az a kétezernél is több madártetem, amelyet egy román férfi furgonjában találtak - közölte pénteken a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság a rendőrség honlapján.
A zalai rendőrök az M70-es autóúton, Letenye közelében állították meg ellenőrzésre csütörtök reggel a kisteherautót vezető 22 éves férfit. A román állampolgár járművének rakterében tíz hűtődobozban 2167 darab védett madár tollas tetemére bukkantak.
A madarak között jelentős mennyiségben volt réti pityer, valamint fürj, búbos banka, tövisszúró gébics, illetve füzikefajok, amelyek eszmei értéke együttesen meghaladja az 54 millió forintot. A férfi a madarakat Olaszországba akarta vinni.
A rendőrök természetkárosítás miatt indítottak eljárást a román férfi ellen, aki a továbbiakban szabadlábon védekezhet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 09. 14:39, csütörtök | Belföld
Mikor költözhetünk majd az űrbe? És egyáltalán mi értelme volna?
- Indul a 6. MVM Future talk Amit látunk, elérhetjük - ez a hozzáállás mozgatja az űrkutatást is. Közel hetven éve dolgoznak a szakértők azon, hogy egy napon meghódíthassunk más bolygókat. Az asztronautika akár az emberiség fennmaradá
2025. Október 09. 07:40, csütörtök | Belföld
Mol: konstruktív megbeszélés folyt a kőolajszállító Janaf vezetőivel
2025. Október 09. 07:37, csütörtök | Belföld
Máltai szeretetszolgálat: 27 bérlakás létesül felzárkózó településeken Baranyában
Baranyában 27 bérlakás létesül a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Felzárkózó települések (Fete) programjának részeként - közölte a szervezet szerdán az MTI-vel.