Városlista
2025. november 21, péntek - Olivér

Hírek

2022. Április 04. 14:02, hétfő | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Két kokainkereskedővel és sok cuccal kevesebb az utcán

Két kokainkereskedővel és sok cuccal kevesebb az utcán

Több hónapnyi előkészítő munka van a mögött a rajtaütés mögött, amelyet a Pest megyei felderítők szerveztek a Hárs-hegyre. Az eredmény: két kokainkereskedővel és jelentős mennyiségű cuccal kevesebb az utcán.

Hosszú nyomozás után drogdílerekre csaptak le a rendőrök. Az akció március 30-án indult, a felderítők jóval a találkozó időpontja előtt elfoglalták pozíciójukat, majd vártak, amíg a parkolóba szervezett légyottra megérkezett a nő és a férfi. Akkor csaptak le, amikor a drog gazdát cserélt, majd bilincselve előállították a 38 éves budapesti nőt, valamint a 39 éves budakeszi férfit – közölte a rendőrség.

A nő legalább 2021 szeptembere óta heti rendszerességgel árulta a kokaint ügyfeleinek, többek között az akcióban elfogott 39 éves férfinek, aki saját vevőit is ellátta a vásárolt mennyiségből. A rendőri közbeavatkozás közel 23 gramm, papírdobozba rejtett drog átadás-átvételét hiúsította meg, amely a nő kezéből egy rövid időre egy bokorba dobva landolt, majd bűnjelkamrába került. Ahogyan azok a cuccok is, amiket a két érintett lakásán foglaltak le a kutatásokon – fogalmazott a hatóság.

A férfi otthonában további 38 gramm, az előzetes szakértői vélemény szerint kokaint találtak. A nő lakásán, illetve autójában lefoglalt bűnjelek listája hosszabb: 333 gramm fehér por, két digitális mérleg, két, fehér porral szennyezett kanál, nejlontasakok, fóliatekercsek.

B. Katalin és H. Péter nem tett vallomást, a gyanúsítás és az őrizetbe vétel ellen is panasszal éltek.

A kereskedés gyanúsítottjain kívül a felderítők elfogtak három, ügyfélkörbe tartozó fogyasztót is, velük szemben kábítószer birtoklása vétségének megalapozott gyanúja miatt indult eljárás.

Az azóta letartóztatott B. Katalin és H. Péter ellen kábítószer-kereskedelem bűntettének megalapozott gyanúja miatt folytatja le a további eljárást a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság Felderítő Osztálya.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld

Fegyvert fogott a köztársasági elnök

Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.

2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld

Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, többfelé havazhat is

Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, pénteken és szombaton többfelé havazhat, és a szél is megélénkül - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.

2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld

Koncz Zsófia: akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok

Akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok, hiszen a családok jelentik a magyarság erejét

2025. November 20. 07:31, csütörtök | Belföld

Ingatlanfejlesztők: 2025 a lakáspiaci fordulat éve lett Magyarországon