Hírek
2011. Augusztus 06. 14:25, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress
Kártyás fizetés a Szigeten – erre is kíváncsi a NAV
A korábbi évekhez hasonlóan az idén is végez ellenőrzéseket a Hajógyári-szigeten a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőr csoportja.
A revizorok főként a kereskedőket és a szolgáltatást nyújtókat keresik fel – látogatásaik során pedig a Sziget kártyás fizetési rendszerét is vizsgálják.
Az idei fesztiválon új fizetési mód, a Pay-Pass kártyás készpénzkímélő rendszer mutatkozik be, melynek bevezetése előtt az adóhivatal munkatársai többször is egyeztettek a szervezőkkel. Fontos tudni, hogy ez a fizetési mód nem mentesíti a kereskedőket a számla vagy nyugtaadás kötelezettsége alól. A korábbi évek tapasztalatai egyébként azt mutatják, hogy a Sziget-fesztiválon évről évre javul az adózási fegyelem.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal azonban nemcsak hatóságként, hanem kiállítóként is jelen lesz a Hajógyári-szigeten. A Múzeumi Negyedben a fesztiválozók nem csupán a Pénzügyőr- és Adózástörténeti Múzeum legérdekesebb darabjait láthatják, hanem játékos vámvizsgálaton is részt vehetnek, sőt egy fénykép erejéig pénzügyőr egyenruhát is ölthetnek - írja közleményében a NAV.
OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség /archívum
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 05. 11:00, vasárnap | Belföld
Évi 7 millió forinttal is többet kereshetnek a diplomások az érettségizettek átlagkeresetéhez képest
2026. Április 05. 09:18, vasárnap | Belföld
Erdő Péter: húsvét az egész életünket mássá teszi
Húsvét az egész életünket mássá teszi, segít, hogy boldogok legyünk. A mi feladatunk pedig az, hogy elmondjuk ezt a titkot a világnak - hangsúlyozta Erdő Péter húsvétkor.
2026. Április 04. 15:00, szombat | Belföld
Több mint harminc vasútállomás újul meg az országban
Az állomásfelújítási program részeként 14 vármegyében több, mint harminc állomás és vasúti megállóhely újul meg, mintegy 15 milliárd forint értékben, a MÁV-csoport és a Magyar Falu Program forrásaiból
2026. Április 04. 14:00, szombat | Belföld
Nézőpont: Fidesz-többség marad a következő országgyűlésben is
A kormányközeli kutatóintézet szerint marad a Fidesz többség.
