Hírek
2012. Január 09. 07:43, hétfő |
Belföld
Forrás: mno.hu
Kartelleztek a vasúti cégek?

Milliárdos büntetéssel fenyeget több magyar és egy osztrák állami tulajdonú vasúti kargócéget egy váratlanul újjáéledt versenyhivatali eljárás. A GVH versenytanácsa hamarosan tárgyalja az ügyet.
Január 19-én tárgyalja a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenytanácsa a 3/2008 ügyszámon indult eljárást. Mivel folyamatban lévő ügyről van szó, további információt nem áll módunkban adni – ezt a választ adta a hatóság a Magyar Nemzetnek arra a kérdésre, valóban folytatódik-e a milliárdos büntetést kilátásba helyező eljárás az állami tulajdonú magyar és osztrák kargócégekkel szemben.
A GVH szerint a vállalkozások erőfölényükkel visszaéltek és kartelleztek. Ezen kívül még azt is valószínűsítették, hogy a MÁV és a MÁV Cargo – kihasználva kizárólagos jogosultsági pozícióikat – befolyásolták az ukrán–magyar határkeresztező vasúti áruforgalom piaci versenyét.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 02. 06:00, hétfő | Belföld
Parajd - Segélyprogrammal támogatja az Ökumenikus Segélyszervezet a sóbánya dolgozóinak családjait
Célzott segélyprogrammal támogatja az Ökumenikus Segélyszervezet a víz alá került parajdi sóbánya dolgozóinak családjait, és a helyszínen egyeztet a helyi vezetőkkel - közölte a segélyszervezet az MTI-vel közleményben vasárnap.
2025. Június 02. 06:00, hétfő | Belföld
Nagy Márton: kiváló üzlet volt a reptér visszavásárlása
Kiváló üzlet volt a reptér visszavásárlása Magyarország számára! - írta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter Facebook-oldalán vasárnap délelőtt.
2025. Június 01. 08:21, vasárnap | Belföld
Nemzetgazdasági Minisztérium: továbbra is befektetésre ajánlja Magyarországot a Moody’s
A Moody’s ismét megerősítette Magyarország államadósság-besorolását, és a többi hitelminősítőhöz hasonlóan továbbra is befektetésre ajánlja hazánkat -