Hírek
2014. Január 07. 05:21, kedd |
Helyi
Forrás: MTI
Karl Erik Böhn blogbejegyzésben búcsúzott

Blogján rögzített üzenetben köszönt el mindenkitől Karl Erik Böhn, a magyar női kézilabda-válogatott gyógyíthatatlan betegségben szenvedő norvég szövetségi kapitánya.
"Sajnos ez az utolsó bejegyzésem ezen az oldalon" - írta búcsúüzenetében az edző, akit 2011. augusztus 30-án neveztek ki szövetségi kapitánynak, s megbízatása a 2016-os riói olimpia végig szólt. Tavalyelőtt a válogatottal Európa-bajnoki bronzérmes lett, 2013 januárjában azonban leukémiát diagnosztizáltak szervezetében, csaknem tíz hónapos kezelése hazájában folyt. Böhnt novemberben gyógyultnak nyilvánították, azt tervezte, hogy januárban Magyarországra utazik, és márciustól ismét munkába áll. Karácsony előtt azonban közölték vele, hogy gyógyíthatatlan beteg.
"Az elmúlt egy évem tele volt nehézségekkel, karácsonykor megkaptam a halálos ítéletemet - írta Böhn. - Mégis most, január 3-án vagyok a legboldogabb és a legharmonikusabb. Nem tudom, mitől van ez, de segít, hogy pozitívan fogjam fel az életet, ne vegyek semmit túl komolyan. Mindannyian tisztában vagyunk azzal, hogy egyszer meghalunk" - írta blogbejegyzésében.
A 48 éves Böhn megköszönte családjának, barátainak, ápolóinak a támogatást, majd azzal búcsúzott mindenkitől, hogy vigyázzon szeretteire, élje az életét, és ne riadjon vissza a kihívásoktól.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Április 18. 09:52, péntek | Kék hírek
Elhunyt Varga Ákos motorversenyző
Közlekedési balesetben elhunyt Varga Ákos, az első magyar motorversenyző, aki teljesítette a Dakar-ralit.
2025. Április 18. 09:52, péntek | Életmód
Ferenc pápa egy római börtön rabjaival találkozott nagycsütörtök délután
Ferenc pápa a Vatikánhoz közeli Regina Coeli börtönbe látogatott el nagycsütörtök délután, ahol rabokkal találkozott, majd nagyon röviden újságíróknak is nyilatkozott.
2025. Április 18. 09:49, péntek | Életmód
MÁV: forgalomba állt az első Henschel dízelmozdony a Balaton északi partján
A MÁV új dízelmozdonya csütörtöktől a Balaton északi partján, Balatonfüred és Tapolca között teljesít szolgálatot - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója csütörtökön a Facebookon.