Hírek
2019. Május 03. 13:46, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Karbantartás lesz a nemzeti mobilfizetési rendszerben

Nem lehet használni május 4-én szombaton 20 órától május 5-én vasárnap reggel 8 óráig a Nemzeti Mobilfizetési Rendszer szolgáltatásait - közölte a Nemzeti Mobilfizetési Zrt. pénteken az MTI-vel.
Hangsúlyozzák, rendszerüzemeltető partnerük tervezett karbantartása miatt nem fog működni a mobilparkolás, az e-matrica-vásárlás és a megtett úttal arányos útdíjfizetés (HU-GO) sem.
Részletezték, hogy a jelzett időpontban az ismert csatornák egyikén sem lehet beszerezni az e-matricát, a HU-GO viszonylati jegyeket, szünetel az egyenlegek feltöltése, nem működnek a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató (NÚSZ) Zrt. ügyfélszolgálati irodái.
Az úthasználati jogosultságot a megjelölt időpont előtt elővételben kell megvásárolni az ematrica.nemzetiutdij.hu, illetve a www.hu-go.hu weboldalakon, a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató (NÚSZ) Zrt. ügyfélszolgálati irodáiban és viszonteladó partnereinél, vagy a Nemzeti Mobilfizetés Rendszeren keresztül SMS-ben, weben vagy applikáció segítségével - közölte a Nemzeti Mobilfizetési Zrt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 29. 07:42, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a lehető legkorábbi időponttal kell számolni a jövő évi választások kapcsán
A lehető legkorábbi dátummal kell számolni a jövő évi parlamenti választásokra való felkészülés során - mondta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke hétfőn a Harcosok órája címmel frissen indult online műsorban.
2025. Július 29. 07:41, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: az amerikai beruházások ellensúlyozzák az Európai Bizottság által okozott károkat
2025. Július 29. 07:37, kedd | Belföld
Ősszel élelmiszer-utalványt kapnak a nyugdíjasok
A kormány kihirdette a nyugdíjasok élelmiszer-utalványát biztosító rendeletet - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) hétfőn az MTI-vel.
2025. Július 29. 07:31, kedd | Belföld
Kettős fék rendszerrel mérsékelnék az ingatlanárak növekedését az Otthon Start Programban
A kabinet \"kettős fék\" rendszerrel tervezi megelőzni a szeptembertől induló, 3 százalékos hitelkamatot biztosító Otthon Start program ingatlanár-növelő kockázatait