Hírek
2018. Szeptember 07. 13:57, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Jelentősen csökkent a parlagfű pollenkoncentrációja

Az átvonuló hidegfront és a csapadékos időjárás hatására a parlagfű pollenkoncentrációja országszerte jelentősen csökkent
- közölte Országos Közegészségügyi Intézet (OKI) Levegőhigiénés és aerobiológiai osztályának vezetője az M1 aktuális csatorna pénteki műsorában. Szigeti Tamás azt mondta, ennek ellenére az allergiások még szeptember végéig számíthatnak tünetekre.
Idén a parlagfűszezon egy héttel korábban kezdődött a szokásosnál, a pollenszint júliusban, illetve augusztusban is magas volt - fűzte hozzá.
Elmondta: az OKI az allergiások segítésére idén kidolgozott egy térképes parlagfűpollen-előrejelzést, amely naponta frissül és a polleninfo.oki.hu érhető el. Az allergiások a térkép függvényében megtervezhetik utazásaikat és felkészülhetnek az adott térség parlagfűpollen-koncentrációjára.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld
Hasznos és gyakorlati információkat ad a NAV a háromgyermekes anyák adókedvezményének érvényesítéséhez
2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld
Ingatlan.com: szeptemberben felgyorsult a lakásárak emelkedése
Szeptemberben folytatódott a lakásárak emelkedése, országosan 2,7 százalékkal, Budapesten pedig 2,6 százalékkal nőttek az árak az előző hónaphoz képest az augusztusi 1,2, illetve 1,4 százalékos havi drágulást követően
2025. Október 11. 06:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a Nobel-díj a magyaroknak jogcím a létezésre
2025. Október 10. 07:32, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: óriási problémákat okozhat, ha egy ország egyetlen kőolajvezetéktől függ
Szerbia példája jól mutatja, hogy óriási problémákat okozhat, ha egy ország egyetlen kőolajvezetéktől függ, főleg, hogyha az Horvátországból érkezik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken Budapesten.