Hírek
2020. Január 24. 05:02, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Javítóintézetbe küldték a szüleit megkéselő fiatal lányt
Négy év javítóintézeti nevelésre ítélte a Budapest Környéki Törvényszék csütörtökön azt a fiatal lányt, aki megkéselte apját és nevelőanyját egy évvel ezelőtt a Pest megyei Csemőn.
A fiatalkorú vádlott 2019. január 24-én reggel csemői otthonában egy meghiúsult szökési kísérlet után szóváltásba keveredett egyik családtagjával, majd "Megöllek titeket!" felkiáltással kést fogott, és édesapját egyszer mellbe, az ő segítségére siető mostohaanyját pedig egyszer vesetájékon szúrta.
A tovább támadó vádlottat megsérült apja és egy másik ember fegyverezte le. A kiérkező hatóságok a lányt előbb egy ceglédi, majd egy fővárosi pszichiátriára szállították, később javítóintézetbe került.
A fiatal lány és ikertestvére viselkedése miatt a sértettek korábban már többször pszichiáterhez fordultak, ennek annyi eredménye lett, hogy nyugtatót írtak fel a gyerekeknek. A szülők többször hívtak mentők, rendőrt, már 2018 őszén kérték a gyámhivatalt, hogy a gyerekeket helyezzék el a családtól máshová. A késelés előtti hetekben többször intézkedett a családnál a gyámhatóság és a rendőrség.
A Budapest Környéki Törvényszék csütörtökön kihirdetett elsőfokú ítéletében a lányt több ember sérelmére elkövetett emberölés kísérletében bűnösnek mondta ki, és 4 évre elrendelte javítóintézeti nevelését. A vádlott legkorábban a javítóintézeti nevelés felének letöltése után bocsátható el ideiglenesen az intézetből.
Az ítélet fellebbezések hiányában jogerős.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 23. 09:33, vasárnap | Belföld
Visit Hungary: csaknem 80 elismerést adtak át a Virágos Magyarország díjátadóján
A Virágos Magyarország megmérettetésén többszáz település 400 pályázata versengett, és az idei, immár 32. díjátadón csaknem 80 elismerést adtak át - közölte a Visit Hungary Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.
2025. November 23. 09:30, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az EU-nak, mint hogy félelemben éljen
A magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az Európai Uniónak, mint hogy félelemben éljen - írta Orbán Viktor kormányfő szombaton az X-en.
2025. November 23. 09:29, vasárnap | Belföld
A havazás miatt számos dunántúli település nem érhető el autóbusszal
A havazás miatt négy dunántúli megye számos települése elérhetetlenné vált autóbusszal szombat estére, a legtöbb Zalában - közölte honlapján a MÁV-csoport.
