Hírek
2016. Április 22. 09:55, péntek |
Belföld
Forrás: mti - fotó: hirado.hu
Illegális bevándorlás – Szakértő szerint Magyarország biztonságos
Georg Spöttle biztonságpolitikai szakértő szerint Magyarország még mindig biztonságos helyzetben van.
A szakértőt az M1 aktuális csatorna péntek reggeli műsorában az illegális bevándorlásról és a terrorizmusról kérdezték. Azt mondta, hogy rettegni nem kell, a helyes magatartás az odafigyelés, az "óvatos félelem".
Georg Spöttle arról is beszélt: valaki úgy válik terroristává, hogy "átmegy egy agymosáson". Véleménye szerint az Iszlám Állam az emberek gyengeségét keresi: azokat célozza meg, akik két világ között "lebegnek", és sem arabnak, sem európainak nem érzik magukat; nekik azt üzeni, hogy térjenek vissza a gyökereikhez, és fanatizálja őket.
A szakértő hozzátette: komoly probléma, hogy a migránsok nem tekintik magukénak és nem tanulják meg a befogadó országok nyelvét, és így párhuzamos társadalmak alakulnak ki.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 09. 11:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: a MÁVPlusz alkalmazásban is elérhetők térképen a valós idejű késési adatok
A MÁVPlusz alkalmazásban már elérhetők térképen a valós idejű késési adatok - közölte Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter szerdán Facebook bejegyzésében.
2026. Július 09. 09:00, csütörtök | Belföld
Kármán András: az idei új költségvetési hiánycélt augusztus végére határozzák meg
2026. Július 09. 07:25, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: sikerült megerősíteni a világ legerősebb politikai és védelmi szövetségének egységét
Magyar Péter sikeresnek értékelte a NATO kétnapos ankarai ülését a találkozó után, szerda délután közzétett Facebook-bejegyzésében.
