Városlista
2025. november 24, hétfő - Emma

Hírek

2015. Július 15. 07:11, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Illegális bevándorlás - a határátlépők száma év végére 140-160 ezer is lehet

Illegális bevándorlás - a határátlépők száma év végére 140-160 ezer is lehet

Az év végére az illegális határátlépők száma elérheti a 140-160 ezret is - erről Kósa Lajos, az Országgyűlés honvédelmi és rendészeti bizottságának fideszes elnöke beszélt az M1 aktuális csatornán kedden.

A kormánypárti politikus közlése szerint kedden az illegális bevándorlók száma meghaladta a 80 ezret.

Kósa Lajos szerint minden jel arra utal, hogy sokan szervezett embercsempészek segítségével indulnak útnak, ők 3-6 ezer dollár közötti összeget fizetnek azért, hogy a jobb élet reményében zömében Ausztriában, Németországban vagy a skandináv államokban telepedhessenek le. Hozzátette: akiknek valóban politikai menedékjogra van szükségük, azok ebből az összegből akár repülővel is érkezhetnének.

Arról is beszélt, hogy a migránsok hiába kapnak Görögországban a schengeni térségbe történő belépésről okmányt, azt gyakran megsemmisítik. Nehezíti a helyzetet az is, hogy az Európai Unió több tagállama nem biztonságos országnak minősítette Görögországot, ahová így ezekből az országokból a migránsok nem küldhetőek vissza.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 23. 09:33, vasárnap | Belföld

Visit Hungary: csaknem 80 elismerést adtak át a Virágos Magyarország díjátadóján

A Virágos Magyarország megmérettetésén többszáz település 400 pályázata versengett, és az idei, immár 32. díjátadón csaknem 80 elismerést adtak át - közölte a Visit Hungary Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.

2025. November 23. 09:30, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: a magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az EU-nak, mint hogy félelemben éljen

A magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az Európai Uniónak, mint hogy félelemben éljen - írta Orbán Viktor kormányfő szombaton az X-en.

2025. November 23. 09:29, vasárnap | Belföld

A havazás miatt számos dunántúli település nem érhető el autóbusszal

A havazás miatt négy dunántúli megye számos települése elérhetetlenné vált autóbusszal szombat estére, a legtöbb Zalában - közölte honlapján a MÁV-csoport.