Hírek
2016. Május 31. 13:15, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Idén is Horvátország és Olaszország a magyar turisták célpontja
A magyar utazók körében idén nyáron is Horvátország és Olaszország a legnépszerűbb úti cél, derült ki a trivago.hu szállásár-összehasonlító portál éves felméréséből.
Az MTI-hez kedden eljuttatott összeállításban megállapították, hogy továbbra is harmadik helyen áll Görögország, ugyanakkor a török és a német szállások kiestek a top 10-ből tavaly óta. Idén - Ausztria, Montenegró és Bulgária után - Szlovénia és Csehország kerültek be a legnépszerűbb országok közé.
A portál adatai szerint a nyár legforgalmasabb hónapja a július, a legkeresettebb hét nap idén nyáron a július 23. és július 30. közti időszak, erre irányult a legtöbb szálláskeresés.
Belföldön a balatoni szállások és az olyan fürdővárosok, mint Hajdúszoboszló, Gyula és Hévíz a legkeresettebbek, a külföldre utazók toplistáján pedig jól látszik az olasz úti célok népszerűsége. Részben a foci-Eb-nek köszönhetően Marseille a 4. legkeresettebb, és a francia főváros most is szerepel a top 10-ben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 10. 09:01, szombat | Belföld
Meteorológia: életveszélyes rámenni a Balaton jegére
A Balaton jegét vastag hóréteg borította be pénteken, ami visszafogja majd a jégképződést, így továbbra is életveszélyes rámenni a tó jegére - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.
2026. Január 10. 09:00, szombat | Belföld
MÁV-csoport: hosszabb menetidő a vonat- és a buszközlekedésben
A télies útviszonyok, illetve az esetleges váltóállítási problémák miatt országszerte hosszabb menetidővel közlekednek szombaton is a Volán-buszok és a vonatok, kimaradó járatokra is kell számítani
2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld
Kemény fagyokkal zárul a hét
Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.
2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld
Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás
Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.
