Hírek
2021. December 31. 09:01, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Huszonkilenc új mentőautót vesz az OMSZ
Huszonkilenc új mentőautót vásárol az Országos Mentőszolgálat (OMSZ), a szükséges forrást a kormány biztosítja.
A mentőszolgálat MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleménye szerint az ország 255 mentőállomásán 788 mentőegységgel látják el az OMSZ mentési feladatait, és a szervezet több mint 250 tartalékjárművel is rendelkezik, amelyeket a koronavírus-járványban is használni tudnak.
Kásler Miklós miniszter utasítására az Emberi Erőforrások Minisztériuma a teljeskörű és maradéktalan betegellátás érdekében prioritásként kezeli a korszerű mentőautó-állomány biztosítását - áll a közleményben.
Az elmúlt években 998 új mentőautót vásároltak, aminek eredményeképpen a mentőautók átlagéletkora öt év alá csökkent Magyarországon - tették hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 23. 09:33, vasárnap | Belföld
Visit Hungary: csaknem 80 elismerést adtak át a Virágos Magyarország díjátadóján
A Virágos Magyarország megmérettetésén többszáz település 400 pályázata versengett, és az idei, immár 32. díjátadón csaknem 80 elismerést adtak át - közölte a Visit Hungary Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.
2025. November 23. 09:30, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az EU-nak, mint hogy félelemben éljen
A magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az Európai Uniónak, mint hogy félelemben éljen - írta Orbán Viktor kormányfő szombaton az X-en.
2025. November 23. 09:29, vasárnap | Belföld
A havazás miatt számos dunántúli település nem érhető el autóbusszal
A havazás miatt négy dunántúli megye számos települése elérhetetlenné vált autóbusszal szombat estére, a legtöbb Zalában - közölte honlapján a MÁV-csoport.
