Hírek
2013. Február 26. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: InfoVáros
Huawei Ascend P2 - a kínai cégóriás újabb nagy dobása

A kínai Huawei a Mobile World Congress 2013 rendezvény előtt egy nappal hivatalosan is bemutatta új, felső-középkategóriás okostelefonját, a Huawei Ascend P2-t.
A Huawei szerint az új Ascend P2 a világ leggyorsabb 4G/LTE támogatással rendelkező okostelefonja. A készülék belseje négymagos, 1.5 GHz-es processzort, 1 GB RAM-ot, 16 GB belső memóriát és egy 2420 mAh akkumulátort rejt. Az Android 4.1 Jelly Bean operációs rendszer a Huawei Emotion UI 1.5 felhasználói interfésszel párosul. Az Ascend P2 4.7 colos IPS érintőkijelzője 720p, azaz 1280 x 720 pixel felbontáson üzemel, melyet Gorilla Glass 2 védelemmel láttak el, emellett pedig a képernyőnél alkalmazott technológiáknak köszönhetően akár kesztyűben is lehet kezelni. Az előlapi 1.3 megapixeles kamerát egy 13 megapixeles hátsó kamera egészít ki. A 150 Mbps sebességű 4G/LTE funkció mellett egyebek mellett NFC és Wi-Fi is szerepel a vezeték nélküli képességek listáján.
Huawei Ascend P2 - a világ leggyorsabb 4G/LTE telefonja
A 136.2 x 66.7 x 8.4 mm méretű és 122 grammos súlyú Huawei Ascend P2 fekete és fehér színben is kapható lesz. A tervek szerint valamikor április és június között kerülhet sor a felső-középkategóriás okostelefon debütálására, az európai piacon pedig 399 euróért, vagyis kb. 115 ezer forintért lehet majd megvásárolni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 12. 07:23, péntek | Belföld
Agrometeorológia: az Alföldön csak lassan mérséklődik az aszály
A hét első felének esői, záporai sokfelé adtak alapos öntözést, de a Duna-Tisza közének déli felén továbbra is igen száraz a talaj.
2025. Szeptember 12. 07:22, péntek | Belföld
Szárazabbra fordul az időjárás a hétvégén, de vasárnap ismét csapadék érkezik
Szárazabbra fordul az időjárás a hétvégén: pénteken és szombaton jellemzően napos, gomolyfelhős idő várható, a csúcshőmérsékletek kevéssel 30 Celsius-fok alatt alakulnak.
2025. Szeptember 12. 07:20, péntek | Belföld
Orbán Viktor miniszterelnök Abu-Dzabiban tárgyal
Orbán Viktor miniszterelnök munkalátogatásra érkezett Abu-Dzabiba, ahol a pénteki napon tárgyalást folytat Mohamed bin Zayed Al Nahyan sejkkel, az Egyesült Arab Emírségek elnökével.
2025. Szeptember 11. 07:19, csütörtök | Belföld
MÁV: péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Beregszász és Ungvár
Péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Magyarországról Beregszász és Ungvár, miután az ukrajnai vasúthálózat fejlesztése lehetővé teszi Kárpátalja határmenti térségének könnyebb elérését