Városlista
2026. június 12, péntek - Villő

Hírek

2018. Július 28. 07:56, szombat | Belföld
Forrás: mti

Hőségre és felhőszakadásra is figyelmeztetnek

Hőségre és felhőszakadásra is figyelmeztetnek

Országszerte hőségre és felhőszakadásra is figyelmeztetéseket adott ki szombatra az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Az MTI-hez pénteken eljuttatott veszélyjelzésükben azt írták: pénteken és szombaton szórványosan várhatók zivatarok az országban, csak éjszaka lehet átmenetileg kevesebb helyen csapadék.

Lokálisan 20-40, a déli, délkeleti megyékben esetleg 40-45 milliméternél is több csapadék hullhat. Helyenként 60-70 kilométer/óránál erősebb szél és nagyobb szemű jég is előfordulhat.

Felhőszakadás veszélye miatt a fővárosra, Pest, Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Nógrád, Somogy, Tolna, Vas, Veszprém és Zala megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést.

Szombaton a délnyugati megyéket leszámítva már nagyobb területen meghaladhatja a 25 fokot a napi középhőmérséklet. Hőség veszélye miatt Budapestre, Pest, Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Fejér, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére adtak ki szintén elsőfokú figyelmeztetést.

Az előrejelzés szerint szombaton a legalacsonyabb hőmérséklet általában 17-22 Celsius-fok között alakul, de az északi völgyekben néhány fokkal hűvösebb lesz. Napközben 28-33 fokig melegszik a levegő.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 11. 13:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben

Felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben, ezen a nyáron a MÁV-nál olyan pályafelújítási program indult, amelynek célja, hogy legalább a legfontosabb, legnagyobb forgalmú vasútvonalakon csökkenjenek a lassújelek

2026. Június 11. 11:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: Sulyok Tamás nem állt ki a bántalmazott gyerekek vagy az üldözött civilek mellett

Sulyok Tamás egyszer sem állt ki a bántalmazott gyerekek vagy az orbáni hatalom által üldözött civilek és a jogállam mellett, de a saját pozíciója miatt minden nap külföldön panaszkodik