Hírek
2015. Május 23. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Hivatali visszaélés a tatabányai kormányablakban

Hivatali visszaélés bűntett gyanúja miatt nyomozást indított a rendőrség a tatabányai kormányablak négy munkatársa ellen - közölte a megyei rendőr-főkapitányság sajtószóvivője pénteken az MTI megkeresésére.
Léber Gabriella tájékoztatása szerint a hivatali dolgozókon kívül az ügynek további négy gyanúsítottja van, az érintettek mindegyike szabadlábon védekezhet.
Az MTI információja szerint az okmányirodai előállítások május 13-án történtek, gépkocsival kapcsolatos okmányokkal való visszaélés miatt. Az ügyről a sajtószóvivő nem kívánt bővebb információt közölni.
Vida Dóra, a megyei kormányhivatal főigazgatója az MTI kérdésére pénteken azt közölte, hogy a rendőrségi eljárás a kormányhivatal korábbi bejelentése alapján indult.
A kormányhivatal a közszolgálati tisztségviselőkről szóló törvény alapján méltatlansági eljárást folytat az érintettekkel szemben és az ügy jogerős lezárásáig a továbbiakban nem kíván nyilatkozni - tette hozzá a főigazgató.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld
Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.
Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.
2025. Augusztus 24. 10:01, vasárnap | Belföld
Nagy István: a jövő Magyarországa a falvakban épül
A magyar kormány hisz a falvak erejében, az itt élők tehetségében és szorgalmában, ezért újulnak meg a vidéki települések iskolái, infrastruktúrája és közösségi terei
2025. Augusztus 24. 09:59, vasárnap | Belföld
Hétfőn kezdődik a Keleti pályaudvar felújítása
Az év legnagyobb karbantartási beruházásának nevezte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalán a Keleti pályaudvar hétfőn kezdődő, négy hétig tartó felújítását, amely számos változást igényel a közlekedésben.
2025. Augusztus 24. 09:56, vasárnap | Belföld
Felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten
Személyautóval ütközött és felborult egy mentőautó szombaton késő este Budapesten, a balesetben öten megsérültek - közölte az Országos Mentőszolgálat vasárnap az MTI-vel.