Városlista
2026. március 13, péntek - Krisztián, Ajtony

Hírek

2013. Február 12. 19:45, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Havazás - Piros figyelmeztetést adtak ki szerdára Vas és Zala megyére

Havazás - Piros figyelmeztetést adtak ki szerdára Vas és Zala megyére

Piros, vagyis a legmagasabb fokú figyelmeztetést adta ki szerdára Vas és Zala megyére az Országos Meteorológiai Szolgálat a várható, jelentős mennyiségű hó miatt.

A várható erős hófúvás miatt a két említett megyére narancssárga, másodfokú figyelmeztetést is kiadtak. Emellett Győr-Moson-Sopron és Veszprém megyére a havazás és az erős hófúvás miatt másodfokú, míg Somogy megyére a havazásra vonatkozóan adtak ki elsőfokú figyelmeztetést.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat az MTI-hez kedden kora este eljuttatott figyelmeztető előrejelzésében ismét kiemelte: a Nyugat-Dunántúlon szerda éjfélig nagy mennyiségű hó várható. Éjszaka újabb kiterjedt havazás kezdődik, amely szerda napközben váltakozó intenzitással folytatódik.
Nagyobb havazás főként Zala, Vas, Győr-Moson-Sopron megyében, illetve Veszprém megye nyugati felén várható. Ezeken a területeken a friss hó vastagsága szerda éjfélig 15 és 40 centiméter között várható. A Dunántúl többi részére nagyjából maximum 15-20 centiméternyi havat becsülnek, ezen belül délkeleten várható a kisebb mennyiség.
Az éjszakai óráktól a megerősödő, helyenként viharos lökésekkel kísért, északira forduló szél a Dunántúl nyugati részén hófúvást okoz. A meteorológiai szolgálat kiemelte, hogy erős hófúvásra is számítani kell, amely magas hótorlaszokat okozhat. Felhívták a figyelmet arra is, hogy a lehulló hó és a szélerősség függvényében szerdán a hófúvás miatt akár a piros fokozatú riasztás is érvénybe léphet a Nyugat-Dunántúl egy részén.
Mindezek mellett helyenként átmeneti jelleggel ónos, illetve fagyott eső is hullhat, főként a középső országrészben és az Északi-középhegység térségében.
A meteorológiai szolgálat figyelmeztetésében ugyanakkor azt is megjegyezte: "mediterrán ciklon alakítja időjárásunkat, emiatt az előrejelzésekben becsült csapadék (mennyisége, halmazállapota, területi kiterjedése) és a valóság között lényeges eltérés lehet".

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 12. 14:00, csütörtök | Belföld

Steiner Attila: a kormány vizsgálja az üzemanyag forgalmazók javaslatát

2026. Március 12. 12:00, csütörtök | Belföld

Rogán szerint nem akarják befolyásolni a magyar választást az oroszok

Szerinte kamu az egész.

2026. Március 12. 07:21, csütörtök | Belföld

NAV: hétfőig lehet kérni az szja-bevallási tervezetek postázását

Még öt napig, március 16-ig kérhetik az szja-bevallási tervezetek postázását azok, akik nem rendelkeznek elektronikus elérhetőséggel - hívta fel a figyelmet szerdán a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

2026. Március 11. 14:00, szerda | Belföld

BKK: hamarosan minden metrón megjelenik az érintésmentes fizetés