Hírek
2018. Január 14. 10:39, vasárnap |
Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:
Hamis rakétariadó volt Hawaiin
Hamis rakétariadó keltett kisebb pánikot szombaton a Hawaiihoz tartozó Oahu szigetén:
helyi idő szerint szombaton reggel azzal riadóztatták a lakosságot, hogy ballisztikus rakéta közeledik a szigethez, és mindenkinek azonnal fedezékbe kell vonulnia.
Pár perccel később a szövetségi katasztrófaelhárítási hivatal (FEMA) hawaii központja Twitter-üzenetben nyugtatott meg mindenkit, azzal, hogy vaklárma volt, és nincs rakétafenyegetés.
Tulsi Gabbard, Hawaii demokrata párti képviselője szintén Twitter-bejegyzést tett közzé, amelyben leszögezte: "nem tart rakéta Hawaii felé", és egyúttal feltette a kérdést, hogyan fordulhatott elő hamis riadó, és miért tartott percekig az álhír korrigálása, miközben ok nélkül tartottak félelemben emberek ezreit.
A FEMA fújt riadót, és mobiltelefonon jutatta el a hírt helybéliekhez. A helyi televízió is egész napra szóló riadót hirdetett.
Egyelőre nem hozták nyilvánosságra, hogy ki a felelős a hamis riadóért. Honolulu városa és a megye vezetői, valamint az Egyesült Államok Csendes-óceáni Parancsnoksága (USPACOM) közleményben tudatta, hogy "tévedésről" van szó. "Az USPACOM nem észlelt ballisztikusrakéta-fenyegetettséget Hawaiin" - szögezte le közleményében Dave Benham, az USPACOM szóvivője.
A Pentagon (védelmi minisztérium) nem nyilatkozott az ügyben. A Fehér Ház közleménye szerint Donald Trump elnököt tájékoztatták az esetről.
David Ige, Hawaii kormányzója bocsánatot kért a vaklármáért, szerencsétlen és sajnálatosnak esetnek nevezte a történteket.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 26. 07:04, hétfő | Külföld
Forrnak az indulatok az USA-ban, miután lelőttek egy tüntetőt
Alapos vizsgálatot ígért Kristi Noem amerikai belbiztonsági miniszter vasárnap, miután egy nappal korábban egy határőrségi ügynök dulakodás után lelőtt egy tüntetőt, aki a feltételezés szerint fegyverrel fenyegetőzött.
2026. Január 24. 08:14, szombat | Külföld
Hatalmas amerikai hadiflotta tart Irán felé
Hatalmas amerikai hadiflotta tart Irán felé – jelentette be Donald Trump amerikai elnök, ugyanakkor reményét fejezte ki, hogy nem lesz szükség a hajók bevetésére.
2026. Január 22. 07:38, csütörtök | Külföld
Az EU-Mercosur-megállapodás jogszerűségét vizsgáltatja az Európai Parlament
Úgy döntött az Európai Parlament szerdán, hogy kikéri az Európai Unió Bíróságának jogi véleményét, összhangban áll-e az EU-Mercosur-megállapodás az uniós alapszerződésekkel.
2026. Január 22. 07:33, csütörtök | Külföld
Grönland - Nem lépnek életbe február 1-jétől az amerikai vámok
Nem lépnek életbe február elsejétől a Grönlanddal kapcsolatos vita miatt kilátásba helyezett amerikai importvámok nyolc európai országgal szemben
