Városlista
2025. november 24, hétfő - Emma

Hírek

2015. Június 04. 07:18, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Hamis okmányokat készítettek külföldieknek egy okmányiroda alkalmazottai

Hamis okmányokat készítettek külföldieknek egy okmányiroda alkalmazottai

Hamis okmányokat készített külföldieknek egy Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei okmányiroda több munkatársa, az évek során ötvenöt külföldit állampolgárt juttattak jogosulatlanul hamis úti és személyes okmányokhoz.

Közölte az Országos Rendőr-főkapitányság Kommunikációs Szolgálata szerdán a rendőrség honlapján.
A gyanúsítottak - egy Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei okmányiroda munkatársaként - 2011. és 2015. között anyagi ellenszolgáltatásért, közvetítők útján harmadik országbeli állampolgárok részére úgy állítottak ki személyazonosításra alkalmas úti és személyi okmányokat, hogy azokat meghamísították - olvasható a police.hu oldalon.

Mint írták, az érintett külföldi állampolgárok törvényes úton nem voltak jogosultak arra, hogy Magyarország, valamint az Európai Unió tagországa által kiállított, személyi azonosításra alkalmas okmányt igényeljenek.

A gyanú szerint az ügyintézők segítségével 55 ember jutott így jogosulatlanul hamis okmányokhoz.

A nyomozók szerdán összehangolt akció keretében öt embert fogtak el és hallgattak ki gyanúsítottként, közülük kettőt bűnügyi őrizetbe vettek.

A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda embercsempészet, közokirat-hamisítás és más bűncselekmények elkövetésének megalapozott gyanúja miatt egy 48 éves nő és társai ellen folytat nyomozást - olvasható.

Fotó: illusztráció

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 23. 09:33, vasárnap | Belföld

Visit Hungary: csaknem 80 elismerést adtak át a Virágos Magyarország díjátadóján

A Virágos Magyarország megmérettetésén többszáz település 400 pályázata versengett, és az idei, immár 32. díjátadón csaknem 80 elismerést adtak át - közölte a Visit Hungary Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.

2025. November 23. 09:30, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: a magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az EU-nak, mint hogy félelemben éljen

A magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az Európai Uniónak, mint hogy félelemben éljen - írta Orbán Viktor kormányfő szombaton az X-en.

2025. November 23. 09:29, vasárnap | Belföld

A havazás miatt számos dunántúli település nem érhető el autóbusszal

A havazás miatt négy dunántúli megye számos települése elérhetetlenné vált autóbusszal szombat estére, a legtöbb Zalában - közölte honlapján a MÁV-csoport.