Városlista
2026. január 26, hétfő - Vanda

Hírek

2018. Július 19. 16:01, csütörtök | Sport
Forrás: mti

Hamilton és a Mercedes szerződést hosszabbított

Hamilton és a Mercedes szerződést hosszabbított

A Forma-1-es Mercedes csapat 2020-ig meghosszabbította négyszeres világbajnok versenyzője, Lewis Hamilton szerződését.

A 33 éves brit pilóta eddigi megállapodása a mostani idény végén járt volna le. A megállapodás pénzügyi részleteit nem hozták nyilvánosságra, de brit médiaértesülések szerint a versenyző éves fizetése elérheti a 40 millió fontot (14,5 milliárd forint).

Hamilton 2013 óta tagja a Mercedes csapatnak, amelynek színeiben eddig 108 futamon 44 alkalommal győzött, további 31-szer állhatott dobogóra, és háromszor (2014, 2015, 2017) lett világbajnok.

Az idei szezonban tíz futam után - a német Sebastian Vettel (Ferrari) mögött nyolc ponttal lemaradva - a második helyen áll.

„Ez a szerződéshosszabbítás alapvetően egy formális dolog volt. Toto Wolff csapatvezetővel már télen tárgyalóasztalhoz ültünk, de azért jó érzés, hogy most aláírás került a papírokra, és megtörtént a bejelentés" - nyilatkozta Hamilton.

Hozzátette, már húsz éve tagja a Mercedes-családnak, de még soha nem volt boldogabb a csapatban, mint most, és nagyon várja, hogy kiderüljön, mit tudnak elérni együtt a következő két és fél szezonban.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 26. 07:00, hétfő | Sport

A Győr több mint húsz év után nyert az FTC vendégeként

Az őszi bajnok Győr hátrányból fordítva 3-1-re győzött a címvédő Ferencváros vendégeként a labdarúgó Fizz Liga 19. fordulójának vasárnap esti rangadóján.

2026. Január 26. 06:59, hétfő | Sport

Férfi vízilabda Eb - Ezüstérmes a magyar válogatott

Ezüstérmesként zárt a magyar válogatott a belgrádi férfi vízilabda Európa-bajnokságon, Varga Zsolt együttese a vasárnapi döntőben 10-7-e vereséget szenvedett a házigazda és olimpiai bajnok szerb csapattól.

2026. Január 25. 08:37, vasárnap | Sport

Futsal Eb - Sporttörténeti győzelemmel kezdett a magyar válogatott

A magyar válogatott első mérkőzésén 4-2-re legyőzte Lengyelországot szombaton, a lett-litván-szlovén közös rendezésű futsal Európa-bajnokságon.