Városlista
2025. október 9, csütörtök - Dénes

Hírek

2022. Augusztus 31. 08:03, szerda | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: police.hu

Halálra szurkálta alvó áldozatát, 16 év fegyházat kapott

Halálra szurkálta alvó áldozatát, 16 év fegyházat kapott

Tizenhat év fegyházra ítéltek kedden jogerősen egy férfit, aki tizenegy késszúrással megölte alvó ismerősét - tájékoztatott a Budapest Környéki Törvényszék a honlapján.

Az eljárás adatai szerint az ügy harmadrendű vádlottjának, egy nőnek az otthonában sokszor laktak nehéz szociális körülmények között élő ismerősei. A szívességi haszonélvezők ittasan gyakran konfliktusba keveredtek egymással. 2020-ban a sértett szexuálisan próbált közeledni egy a szomszédos szobában élő nőhöz (aki ezután egy nővérszállóba költözött a fiával).

Egy alkalommal a harmadrendű vádlott és ismerősei italoztak, és közben a lakástulajdonos nő valótlan dolgokat állított a sértettről, majd azt kérte az első- és a másodrendű vádlottól, hogy segítsenek neki kirakni a férfit a házból, de úgy, hogy "vér ne folyjon".

A két férfi felment az ittasan alvó sértetthez, a másodrendű vádlott többször megütötte, az elsőrendű pedig késsel tizenegyszer megszúrta. A sértett perceken belül belehalt sérüléseibe.

A harmadrendű vádlott csak másnap vette észre a holttestet, és akkor értesítette a rendőrséget.

Az ügyészség különös kegyetlenséggel, védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett emberölés és más bűncselekmények miatt emelt vádat.

A törvényszék kimondta a két férfi bűnösségét társtettesként elkövetett emberölésben, és az elsőrendű vádlottat 16 év, a másodrendűt 10 év fegyházra ítélte. A harmadrendű vádlott testi sértés előkészülete miatt megrovást kapott.

Az ítéletet az elsőrendű vádlott és védője tudomásul vette, így az ő esetében az ítélet jogerős. A másodrendű vádlott és védője enyhítésért, a harmadrendű vádlott és védője pedig felmentésért fellebbezett.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 09. 14:39, csütörtök | Belföld

Mikor költözhetünk majd az űrbe? És egyáltalán mi értelme volna?

- Indul a 6. MVM Future talk Amit látunk, elérhetjük - ez a hozzáállás mozgatja az űrkutatást is. Közel hetven éve dolgoznak a szakértők azon, hogy egy napon meghódíthassunk más bolygókat. Az asztronautika akár az emberiség fennmaradá

2025. Október 09. 07:40, csütörtök | Belföld

Mol: konstruktív megbeszélés folyt a kőolajszállító Janaf vezetőivel

2025. Október 09. 07:37, csütörtök | Belföld

Máltai szeretetszolgálat: 27 bérlakás létesül felzárkózó településeken Baranyában

Baranyában 27 bérlakás létesül a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Felzárkózó települések (Fete) programjának részeként - közölte a szervezet szerdán az MTI-vel.

2025. Október 08. 07:43, szerda | Belföld

Gál Kinga: az Európai Bizottságnak mennie kell!