Városlista
2025. október 10, péntek - Gedeon

Hírek

2021. November 15. 18:08, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Halálos lakástűz történt Érsekvadkerten

Halálos lakástűz történt Érsekvadkerten

Meghalt egy ember lakástűzben a Nógrád megyei Érsekvadkerten - tájékoztatta az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője hétfőn az MTI-t.

Mukics Dániel közölte: nem sokkal dél előtt érkezett a jelzés a katasztrófavédelemhez, hogy Érsekvadkerten, a Rákóczi úton egy idős ember többszöri jelzésre sem nyitott ajtót, a ház ajtaja pedig kormos.

Néhány percen belül két járművel hét tűzoltó érkezett a helyszínre és behatolt az épületbe, és ott egy földön fekvő embert talált, akin már nem lehetett segíteni. A hetvenöt négyzetméteres parasztházban egy korábbi tűz még izzó nyomai voltak láthatók. A konyhában egy ágyat, egy fotelt, az ajtófélfát és a konyha feletti födémet érintette a három négyzetméteren pusztító tűz. A tűzoltók a födém még izzó részeit eloltották - írta a szóvivő.

A katasztrófavédelem a tűz körülményeit még vizsgálja.

A szóvivő közleményében kitért arra is, hogy egy lakástűznél nem a hő, hanem a mérgező füst belégzése vezet tragédiához, ezért életmentő lehet egy füstérzékelő, amely hangos sípolással figyelmeztet a veszélyre.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 09. 14:39, csütörtök | Belföld

Mikor költözhetünk majd az űrbe? És egyáltalán mi értelme volna?

- Indul a 6. MVM Future talk Amit látunk, elérhetjük - ez a hozzáállás mozgatja az űrkutatást is. Közel hetven éve dolgoznak a szakértők azon, hogy egy napon meghódíthassunk más bolygókat. Az asztronautika akár az emberiség fennmaradá

2025. Október 09. 07:40, csütörtök | Belföld

Mol: konstruktív megbeszélés folyt a kőolajszállító Janaf vezetőivel

2025. Október 09. 07:37, csütörtök | Belföld

Máltai szeretetszolgálat: 27 bérlakás létesül felzárkózó településeken Baranyában

Baranyában 27 bérlakás létesül a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Felzárkózó települések (Fete) programjának részeként - közölte a szervezet szerdán az MTI-vel.

2025. Október 08. 07:43, szerda | Belföld

Gál Kinga: az Európai Bizottságnak mennie kell!