Hírek
2011. November 10. 07:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mno.hu
Ha nincs befektető, csődbe mehet a Malév
Fellegi Tamás fejlesztési miniszter Kínába utazott, ahol – többek közt – a Hainan légitársaság vezetőivel is találkozik.
Ezen a megbeszélésen valószínűleg szóba fog kerülni a magyar légitársaság, ugyanis ha záros határidőn belül nem lesz új tulajdonosa a Malévnak, akkor csődbe mehet a cég – írja csütörtöki számában a Magyar Nemzet.
A magyar állam tavaly vette meg az orosz állami Vnyesekonombanktól a Malévot és azóta finanszírozza. Az EU csak átmeneti időre és meghatározott céllal engedélyezi egy uniós piacon működő cég támogatását. Ennek apropóján az uniós döntéshozók elmarasztalhatják hazánkat. Viszont, ha nincs állami támogatás, akkor az eladósodott cég csődbe megy.
A közelmúltban a fejlesztési miniszter utalt rá, hogy elérhető közelségben van a megegyezés egy kínai befektetővel. A magas kerozinárak és a gazdasági válság miatt lelassult az egyeztetés, de ez nem változtathat azon a helyzeten, hogy a magyar légitársaságnak szakmai befektetőt kell találnia. A Malév esetleges csődje beláthatatlan következményekkel járhat Ferihegyen – írja a Magyar Nemzet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 23. 09:33, vasárnap | Belföld
Visit Hungary: csaknem 80 elismerést adtak át a Virágos Magyarország díjátadóján
A Virágos Magyarország megmérettetésén többszáz település 400 pályázata versengett, és az idei, immár 32. díjátadón csaknem 80 elismerést adtak át - közölte a Visit Hungary Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.
2025. November 23. 09:30, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az EU-nak, mint hogy félelemben éljen
A magyar kormány inkább pénzbírságot fizet az Európai Uniónak, mint hogy félelemben éljen - írta Orbán Viktor kormányfő szombaton az X-en.
2025. November 23. 09:29, vasárnap | Belföld
A havazás miatt számos dunántúli település nem érhető el autóbusszal
A havazás miatt négy dunántúli megye számos települése elérhetetlenné vált autóbusszal szombat estére, a legtöbb Zalában - közölte honlapján a MÁV-csoport.
