Városlista
2025. október 9, csütörtök - Dénes

Hírek

2019. Március 27. 17:02, szerda | Belföld
Forrás: MTI/MTI/Czeglédi Zsolt

Gyűrűsfarkú makik születtek a debreceni állatkertben

Gyűrűsfarkú makik születtek a debreceni állatkertben

Három gyűrűsfarkú makival gazdagodott a debreceni állatkert: március 19-én egy, 23-án pedig ikermakibébik születtek a nagyerdőben - mondta az állatkert igazgatója szerdán, amikor a sajtónak bemutatta a jövevényeket.

Nagy Gergely Sándor tájékoztatása szerint a jelenleg körülbelül 80 grammos csöppségek több mint 4 hónapos vemhesség után látták meg a napvilágot. Az életerős kicsik tapasztalt anyjuk szőrébe kapaszkodva töltik mindennapjaikat.

Az eredetileg Madagaszkár szigetén őshonos gyűrűsfarkú makik számát főként élőhelyük rohamos zsugorodása veszélyezteti, ezért állományuk jelentősen megcsappant.

A Természetvédelmi Világszövetség (IUCN) által veszélyeztetettnek nyilvánított faj az Európai Fajmegmentési Program (EAZA EEP) keretében él a debreceni állatkertben.

A látogatók húsvéttól testközelből is találkozhatnak a mindig játékos és szórakoztató gyűrűsfarkú makikkal a Katta-sétányon - jelezte az igazgató.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 09. 14:39, csütörtök | Belföld

Mikor költözhetünk majd az űrbe? És egyáltalán mi értelme volna?

- Indul a 6. MVM Future talk Amit látunk, elérhetjük - ez a hozzáállás mozgatja az űrkutatást is. Közel hetven éve dolgoznak a szakértők azon, hogy egy napon meghódíthassunk más bolygókat. Az asztronautika akár az emberiség fennmaradá

2025. Október 09. 07:40, csütörtök | Belföld

Mol: konstruktív megbeszélés folyt a kőolajszállító Janaf vezetőivel

2025. Október 09. 07:37, csütörtök | Belföld

Máltai szeretetszolgálat: 27 bérlakás létesül felzárkózó településeken Baranyában

Baranyában 27 bérlakás létesül a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Felzárkózó települések (Fete) programjának részeként - közölte a szervezet szerdán az MTI-vel.

2025. Október 08. 07:43, szerda | Belföld

Gál Kinga: az Európai Bizottságnak mennie kell!