Városlista
2026. január 18, vasárnap - Piroska

Hírek

2023. Szeptember 24. 11:16, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Gyopáros Alpár: a Magyar falu programban a jövőben is írnak ki pályázatot önkéntes tűzoltó egyesületek számára

Gyopáros Alpár: a Magyar falu programban a jövőben is írnak ki pályázatot önkéntes tűzoltó egyesületek számára

A Magyar falu program részeként működő Falusi civil alapban a jövőben is írnak ki pályázatot önkéntes tűzoltó egyesületek számára, a korábbihoz hasonló nagyságrendben - mondta a Miniszterelnökség modern települések fejlesztéséért felelős kormánybiztosa szombat délután a Győr-Moson-Sopron vármegyei Szil községben, ahol átadták a Szili Önkéntes Tűzoltó Egyesület által megvásárolt gépjárműfecskendőt.

Gyopáros Alpár, aki a térség fideszes országgyűlési képviselője is, elmondta, hogy 2020 óta 419 önkéntes tűzoltó egyesületi pályázatot támogattak országszerte, több mint 1,5 milliárd forint értékben. Az önkéntes tűzoltó egyesületek eredményes pályázatai Győr-Moson-Sopron vármegyében kiemelkedtek az országos átlagból.

A 419 nyertes pályázatból 130 esetben laktanyát vagy szertárt újítottak fel, illetve alakítottak ki újonnan létrejött önkéntes tűzoltó egyesület számára. Emellett 120 gépjárművet újra vagy jó állapotú használtra cseréltek le, ezek többsége tűzoltó fecskendő volt - tette hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld

MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron

Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.

2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld

Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője

A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.

2026. Január 18. 08:00, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni

Biztosan tudjuk, hogy csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke szombaton Miskolcon, a Digitális Polgári Körök háborúellenes gyűlésén.