Hírek
2011. Június 29. 14:41, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress
Gyógyítható lesz a hemofília?
A tudósok hatalmas eredményt értek el a hemofíliával, vagyis a vérzékenységgel kapcsolatos kutatásokban. A legújabb kísérletek során ugyanis egy nemrégiben kialakított technika segítségével egereknél sikerült teljesen megszüntetniük
Az új technológia nem más, mint egyfajta modern, genom-szerkesztési módszer, amely során a számítógépes programoknál ismert 'kivágás-beillesztés' folyamatokat követik. Injekciós tűk segítségével gyűjtik ugyanis össze, majd juttatják be a szervezetbe azokat a korrekciós géneket, amelyek meggyógyíthatják a hemofíliában szenvedő pácienst.
A technológia eddig is ismert volt, élő állaton azonban eddig még soha nem sikerült elvégezni, így a kísérletek ebből a szempontból is jelentős előrelépést jelentenek. A módszer segítségével ugyanis a vérzékenység mellett más, hasonlóan komoly betegségeket is gyógyíthatnának a jövőben - írja a Nature.
A technológia - amellett, hogy gyógyírt jelenthet a hemofíliára - jelentős előrelépést jelent a génterápia területén is. Azonban ez az új módszer sem fejlődik majd egyik napról a másikra, látványosan, így az embereknek türelemmel kell lenniük addig, amíg elvégezzük a megfelelő teszteket - mondta dr. Katherine A. High.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 09. 11:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: a MÁVPlusz alkalmazásban is elérhetők térképen a valós idejű késési adatok
A MÁVPlusz alkalmazásban már elérhetők térképen a valós idejű késési adatok - közölte Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter szerdán Facebook bejegyzésében.
2026. Július 09. 09:00, csütörtök | Belföld
Kármán András: az idei új költségvetési hiánycélt augusztus végére határozzák meg
2026. Július 09. 07:25, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: sikerült megerősíteni a világ legerősebb politikai és védelmi szövetségének egységét
Magyar Péter sikeresnek értékelte a NATO kétnapos ankarai ülését a találkozó után, szerda délután közzétett Facebook-bejegyzésében.
