Városlista
2025. december 28, vasárnap - Kamilla

Hírek

2019. December 14. 10:18, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Gyermekpornográfia miatt körözött ír férfit fogtak el Budapesten

Gyermekpornográfia miatt körözött ír férfit fogtak el Budapesten

Írországban gyermekpornográfia miatt körözött férfit fogtak el Budapesten;

Daniel C. több mint három éve bujkált a magyar fővárosban, a VI. kerületben bérelt lakást, kiadásait pedig abból fedezte, hogy magánórákat adott angoltanárként - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság a police.hu-n szombaton.

Ismertették, hogy Daniel C. ellen az ír hatóságok büntetőeljárást folytattak, ennek keretében tartottak házkutatást írországi lakóhelyén, és az ott lefoglalt adathordozókon gyermekpornográfiát tartalmazó felvételeket találtak a rendőrök. A férfi nem jelent meg a bírósági tárgyaláson, 2016 februárjában elhagyta Írországot és elrejtőzött, ezért ellene körözést adtak ki.

Az Ír Garda - Nemzeti Bűnügyi Nyomozó Iroda Daniel C. felkutatásának érdekében a Célkörözési Egységek Európai Hálózatán (ENFAST) keresztül felvette a kapcsolatot a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) célkörözési alosztályával.

A KR NNI nyomozói a BRFK VI. kerületi Rendőrkapitányság rendőreivel együttműködve december 11-én elfogták és őrizetbe vették az ír férfit. Daniel C. átadásáról Írországnak később dönt a bíróság - írták.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 28. 07:44, vasárnap | Belföld

Bakondi György aggódik a párizsi közbiztonság helyzete miatt

Súlyos közbiztonsági válsághelyzetet jelző bűncselekmény-sorozat történt Párizsban, ahol egy afrikai származású bevándorló késelt meg három nőt -

2025. December 28. 07:43, vasárnap | Belföld

Navracsics Tibor: az önkormányzati rendszer módosításáról kezd konzultációt januárban a kormány

Az önkormányzati rendszer módosításáról kezd konzultációt januárban a kormány - jelentette be a közigazgatási és területfejlesztési miniszter szombaton a Facebook-oldalán közzétett videóban.

2025. December 27. 10:16, szombat | Belföld

NAV: jövőre megduplázódik a családi adókedvezmény

Az idei év elejéhez képest jövőre megduplázódik a családi kedvezményként igénybe vehető összeg: