Hírek
2014. Július 12. 06:00, szombat | Belföld
GYED közben munkahelyváltás? – Mi a legjobb megoldás?

GYED közben munkahelyváltás? – Mi a legjobb megoldás? Erre kérdezett rá egy olvasó az onlinejogsebesz.hu szakértőinél. Ne feledje, joga van kérdezni!
Kérdés:
Tisztelt Jogsebész!
Jelenleg GYED-en vagyok "B" cégnél. "B" cégnél 8 éve vagyok munkaviszonyban, határozatlan idejű szerződéssel. "B" cég dolgozókat ad "A" cégnek. "B" cég ezen kívül nem is alkalmaz más feladatra embert. "A" cég felmondta a szerződést "B" céggel és "C" céggel kötött szerződést a munkaerőre. Szeptember végén szerettem volna megszakítani fizetés nélküli szabadságomat és visszamenni "B" céghez. Közben "C" cég felkeresett, hogy átvennének és már most mondjak fel közös megegyezéssel "B" cégnél. Kérdésem az én szempontomból mi lenne a legjobb megoldás? Ha átmegyek elveszíteni a szabadságomat, végkielégítésemet és még a maradék fél évi GYED-emet is újra számolják?
2014. 06. 05.
Válasz:
Tisztelt Kérdező!
Amennyiben közös megegyezéssel mond fel a jelenlegi cégénél, s ezt követően új munkaszerződést köt egy új munkáltatóval, akkor a végkielégítése szempontjából az ahhoz szükséges idő bizonyosan újra számítódik. Ennek megfelelően a régi cégnél kell a közös megegyezéssel történő munkaviszony megszüntetésre vonatkozó megállapodásának olyannak lennie, hogy az Önre nézve kedvező legyen (tehát pl. tartalmazza a járó végkielégítés összegét is, amely egyébként a törvény szerint csak akkor járna, ha a munkáltató mondana fel, de a közös megegyezésbe természetesen ez is beleférhet). A szabadság elszámolása kötelező, a GYED elszámolása szerint történik.
A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.
A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!
Tisztelettel:
dr. Ócsai József
ügyvéd
onlinejogsebesz.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 12. 07:23, péntek | Belföld
Agrometeorológia: az Alföldön csak lassan mérséklődik az aszály
A hét első felének esői, záporai sokfelé adtak alapos öntözést, de a Duna-Tisza közének déli felén továbbra is igen száraz a talaj.
2025. Szeptember 12. 07:22, péntek | Belföld
Szárazabbra fordul az időjárás a hétvégén, de vasárnap ismét csapadék érkezik
Szárazabbra fordul az időjárás a hétvégén: pénteken és szombaton jellemzően napos, gomolyfelhős idő várható, a csúcshőmérsékletek kevéssel 30 Celsius-fok alatt alakulnak.
2025. Szeptember 12. 07:20, péntek | Belföld
Orbán Viktor miniszterelnök Abu-Dzabiban tárgyal
Orbán Viktor miniszterelnök munkalátogatásra érkezett Abu-Dzabiba, ahol a pénteki napon tárgyalást folytat Mohamed bin Zayed Al Nahyan sejkkel, az Egyesült Arab Emírségek elnökével.
2025. Szeptember 11. 07:19, csütörtök | Belföld
MÁV: péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Beregszász és Ungvár
Péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Magyarországról Beregszász és Ungvár, miután az ukrajnai vasúthálózat fejlesztése lehetővé teszi Kárpátalja határmenti térségének könnyebb elérését