Városlista
2026. február 25, szerda - Géza

Hírek

2024. Október 07. 07:52, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Gázrobbanás történt Tapolcán, egy ember megsérült

Gázrobbanás történt Tapolcán, egy ember megsérült

Gázrobbanás történt vasárnap este Tapolcán egy tízemeletes társasház harmadik emeleti lakásában a Kazinczy téren, egy ember súlyosan megsérült – tájékoztatta az MTI-t a Veszprém Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság helyettes szóvivője.

Márta Attila tűzoltó hadnagy közlése szerint a robbanás következtében a lakás erkélye leomlott. A káresetnél az ajkai, keszthelyi badacsonytomaji hivatásos és a tapolcai önkormányzati tűzoltók mellett a Veszprém vármegyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálat is dolgozik. Kisebb tűz is keletkezett az ingatlan konyhájában, amelyet egy szabadnapos tűzoltó oltott el.

A Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányság közlése szerint az érintett épületszárnyat átmenetileg kiürítették, 198 ember hagyta el a lakásokat, akik rövid időn belül visszatérhettek otthonaikba, az érintett szintek lakóinak kivételével, akik a szükséges rendőri intézkedést követően szintén hazatérhetnek.

A baleset súlyos sérültjét a veszprémi kórházba szállították.

Fotó: Deltahírek

Címkék: gázrobbanás, Tapolca

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 25. 11:00, szerda | Belföld

Kamatdöntés - A monetáris tanács 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa 25 bázisponttal 6,25 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot, és a kamatfolyosó két szélét is ilyen mértékben vitte lejjebb - jelentette be a jegybank kedden.

2026. Február 25. 09:07, szerda | Belföld

Február 26-án indulhat újra a kőolajszállítás

2026. Február 25. 09:00, szerda | Belföld

A Medián szerint nyílik az olló a két nagy párt között

Jelentős előnyt mér a Tisza Pártnak a Fidesz–KDNP-vel szemben a Medián legfrissebb közvélemény-kutatása – számolt be róla a HVG.

2026. Február 25. 07:15, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország nyitott a diverzifikációra